15:14

1403/04/26

امام جمعه املش:خودباوری و تکیه بر سرمایه های کشور راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی است

روحانی

امام جمعه املش گفت: خود باوری و تکیه بر سرمایه های عظیم کشور راهکاری مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب است که همه باید به آن اهتمام داشته باشیم.

  به گزارش جیررگوابر، حجت الاسلام والمسلمین ˈتقی روحانیˈ در خطبه های امروز نماز جمعه املش با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اتکاء به استعدادها و داشته های مملکت خود، که الحمدالله کشور ما هم از حیث ثروت های خدادادی کشوری غنی است و هم از حیث استعدادهای درخشان جوانان پر انرژی؛ فقط باید خودمان را باور کنیم تا در تمامی بخش ها خودکفا شویم.

وی با تاکید بر اینکه همه باید در عرصه اقتصاد مقاومتی آستین ها را بالا بزنند، تصریح کرد: دولتمردان ما نباید منتظر بنشینند تا کشورهای دیگر به کمکشان بیایند، بلکه باید با تکیه بر توانمندی های داخلی به سمت خودکفایی پیش برویم.

حجت الاسلام روحانی در ادامه با اشاره به بازدید دو ساعته روز گذشته استاندار گیلان از کارخانه چای نسیم(صبا) در شهرستان املش گفت: اگر تمام مراحل ساخت این کارخانه چای تکمیل و به

بهره برداری برسد، شاهد بزرگترین تحول اقتصادی در این شهرستان و استان خواهیم بود.

به گفته وی این کارخانه یکی از بزرگترین کارخانه های چای در کشور و حتی آبروی کشور ما در خاورمیانه خواهد بود تا با تولید انواع محصولات چای شاهد شکوفایی این صنعت باشیم.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت نابغه قرن حضرت امام خمینی(ره) این روز، را روز غم و ماتم ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: برغم گذشت ۲۵سال از رحلت امام خمینی (ره) هنوز عشق او در سینه ها جریان داشته و ذره ای از آرمان های این امام بزرگوار در این نظام کم نشده است.

امام جمعه املش با بیان اینکه یکروز پس از رحلت ایشان، امام خامنه ای به رهبری انتخاب می شوند و دل مسلمانان تسکین وآرام می یابد، خاطرنشان کرد: اکنون پس از گذشت ۲۵سال از رحلت امام(ره) می بینیم رهبر ما با همان اقتدار و فریاد امام (ره) به درستی هدایت این نظام اسلامی را بر عهده گرفته و به پیش می برند./ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *