09:52

1403/04/25

رئیس کل دادگستری استان گیلان در نشست ائمه جمعه استان گیلان:

امامان جمعه همواره در متن جامعه بوده و دغدغه مند مشکلات و نیازهای مردم هستند

نشست نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه استان گیلان با رئیس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

به گزارش رانکوه نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، نشست نماینده ولی فقیه در استان  و ائمه جمعه استان گیلان با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهید آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران شهیدش اظهار داشت: از خطه گیلان علما و بزرگان زیادی همچون آیت الله ربانی املشی، آیت الله محمدی گیلانی و آیت الله بهجت برخاستند که بر روان و روح پاکشان درود و سلام می فرستیم.

وی با تاکید بر ارتباط گسترده مدیران قضایی استان با ائمه جمعه تصریح کرد: امامان جمعه همواره در متن جامعه بوده و دغدغه مند مشکلات و نیازهای مردم هستند و  لذا ارتباط مستمر قضات و مسئولان قضایی و دستگاه های تابعه با ائمه جمعه یکی از اولویت های دستگاه قضایی است.

رئیس شورای قضایی استان برخی از خلاهای قانونی را از عوامل تاخیر در پروژه ها و طرح های عمرانی استان دانست و گفت: همین تاخیر در افتتاح و تکمیل طرح ها، هزینه زیادی بر دولت تحمیل کرده و نارضایتی مردم را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال که در دادگستری کل استان و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار می شود، کوتاهی های مسئولان که منجر به خسارت به بیت المال می شود بررسی شده و برای برخی مدیران، پرونده قضایی تشکیل می شود.

این مقام ارشد قضایی خاطر نشان کرد: تاکنون صدها پرونده های قضایی مربوط به ادارات استان و ترک فعل مدیران اجرایی، تشکیل و برای برخی از آنان حکم انفصال از خدمت صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیران استان باید احساس مسئولیت نموده و نسبت به ماموریتی که به آنان سپرده می شود است ایفای وظیفه نمایند، ابراز داشت: تمام مسئولان باید مدبرانه و مطابق مقررات قانونی عمل کرده و در صورت ترک فعل، پاسخگو باشند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی ازدیاد آسیب های اجتماعی را از معضلات استان گیلان برشمرد و گفت: کاهش ازدواج و رشد طلاق در استان قابل توجه بوده و باید مسئولان فرهنگی در راستای تحکیم فرهنگ خانواده و تشویق جوانان به ازدواج، راهکارهای جدی بیندیشند.

وی همچنین خشونت رفتاری، کلامی و مشروبات الکلی را از دیگر آسیب های استان عنوان نمود و از ائمه جمعه خواست تا در خطبه های نماز جمعه در حوزه خانواده نصایح و ارشادات سازنده ای ایراد نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *