برداشت برگ سبز چای توسط چایکاران شمال کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش یافت.         به گزارش رانکوه نیوز، حبیب جهانساز رییس سازمان چای کشور گفت: برداشت برگ سبز چای به رغم خسارت سرما در اوایل فصل برداشت امسال به دلیل شرایط جوی و بارندگی‌های فصل تابستان از […]

برداشت برگ سبز چای توسط چایکاران شمال کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش یافت.

 

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، حبیب جهانساز رییس سازمان چای کشور گفت: برداشت برگ سبز چای به رغم خسارت سرما در اوایل فصل برداشت امسال به دلیل شرایط جوی و بارندگی‌های فصل تابستان از وضعیت خوبی از نظر کیفی و کمی برخودار است و برداشت برگ سبز از باغ‌های شمال همچنان ادامه دارد.

 

 

او افزود: تا کنون ۷۸ هزار و ۹۲۹ تن برگ سبز چای از چایکاران شمال کشور خریداری شده است که ۶۱ درصد آن را برگ سبز درجه یک و ۳۹ درصد آن را نیز برگ سبز درجه دو تشکیل می‌دهند.

 

جهانساز ارزش ریالی برگ سبز خریداری شده از چایکاران را ۲۵۳ میلیارد تومان ذکر و تصریح کرد: تاکنون ۸۰ درصد مطالبات یعنی ۱۹۴ میلیارد تومان به حساب چایکاران واریز شده است که پرداخت مطالبات نیز از شرایط بهتری نسبت به سال‌های گذشته برخودار است.

 

رییس سازمان چای کشور افزود: تاکنون ۱۹ هزار و ۷۸۴ تن چای خشک با کیفیت در واحد‌های چایسازی گیلان و مازندران تولید و عرضه شده است.