12:52

1402/03/17

افزایش ۱۰ درصدی تولید چای در راه است

رئیس اتحادیه چایکاران گفت: در صورت استمرار شرایط مساعد آب و هوایی پیش بینی می‌شود که تا پایان فصل برداشت تولید با افزایش ۱۰ درصدی روبرو شود.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، ،ایرج هوسمی رئیس اتحادیه چایکاران از آغاز برداشت چین دوم برگ سبز چای طی روزهای آتی خبر داد و گفت: برداشت رسمی چین دوم برگ سبز چای از ۳ تیرماه آغاز خواهد شد.

وی افزود: در چین دوم بهره برداری نسبت به چین اول به سبب وضعیت مساعد آب وهوایی پیش بینی می شود که میزان تولید افزایش یابد.

هوسمی با اشاره به میزان تولید چای در سال جاری اظهار داشت: در صورت استمرار شرایط مساعد آب و هوایی پیش بینی می شود که تا پایان فصل برداشت، تولید با افزایش ده درصدی روبرو شود.

رئیس اتحادیه چایکاران در خصوص آخرین وضعیت مطالبات چایکاران اظهار کرد: با توجه به آنکه کارخانه‌های چای تمام قدرالسهم خود به سازمان چای را پرداخت نکرده‌اند، لذا کمتر از ۵۰ درصد مطالبات چایکاران به حسابشان واریز شده است.

وی با اشاره به انتقادات چایکاران به نرخ خرید تضمینی چای در سال زراعی جاری، تصریح کرد: با توجه به حمایت دولت تدبیر و امید از چایکاران مبنی بر افزایش نرخ خرید تضمینی طی سال های اخیر تا حدی روزگار چایکاران بهبود یافته، اما ناگفته نماند که با وضعیت تولید در دهه هفتاد فاصله معناداری داریم که تنها با حمایت از چایکاران می توان تولید را افزایش داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پایان پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *