17:56

1403/03/27

افزایش دوبرابری طرح های هفته دولت در بخش رودبنه

در ششمین روز هفته دولت، طرح های خدماتی و عمرانی با افزون بر دو برابر افزایش طی سه سال گذشته، در بخش رودبنه شهرستان لاهیجان به بهره برداری رسید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه ، در ششمین روز از هفته دولت طرح های مختلفی با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد و ۳۵میلیون ریال در بخش رودبنه شهرستان لاهیجان به بهره برداری رسید.
در اجرای این طرح ها که شامل احداث بوستان، زمین ورزشی، آسفالت راه روستایی و چند طرح کشاورزی بودند، فرماندار و مسئولان این شهرستان حضور داشتند.
بخشدار رودبنه در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: اجرای طرح های عمرانی در دولت تدبیر و امید در این بخش، از رشد خوبی برخوردار هستند و اجرای این طرح ها طی سه سال اخیر، دو و نیم برابر نسبت به دوره های قبل افزایش نشان می دهند.

1

رصا مهدوی افزود: آسفالت راه روستایی لاکمه سر، حاج سلیم محله و حسن بکنده از جمله طرح هایی هستند که با اعتبار یک میلیارد و ۶۵میلیون ریال از محل قیر رایگان توسط دهیاری ها به طول سه و ۹دهم کیلومتر انجام شده اند.
وی ادامه داد: افتتاح پل بارکوسرا با اعتبار ۳۲۰ میلیون ریال، بهره برداری از بوستان روستای کورنده با اعتبار ۴۵۰میلیون ریال، احداث زمین ورزشی ، لوله گذاری ، فنس کشی و جاده سازی روستای حاج سلیم محله، طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی روستاهای بخش رودبنه در مجموع با اعتبار هزینه شده ۱۳۲میلیارد و ۳۹۱میلیون ریال از جمله پروژه های افتتاح شده امروز است.

3

برگزاری مراسم افتتاح طرح آبرسانی به هشت روستا در محل مسجد روستای سراجار که با اعتبار ۲۵میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال انجام شد، از دیگر طرح های هفته دولت امسال بوده است. با اجرای این طرح هشت روستا با جمعیتی بیش از پنج هزار و ۴۰۰نفر از آب شرب سالم برخوردار شدند.

همچنین برای طرح های افتتاح شده برق رسانی هفته دولت به روستاهای بخش رودبنه، دو میلیارد و ۶۴۰میلیون ریال هزینه شده است.

4

اجرا و افتتاح طرح هادی در روستای کچلام با زیرسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح هفت هرار متر مربع نیز، یک میلیارد و ۶۱۰میلیون ریال هزینه داشته است.
شهرستان لاهیجان با حدود ۱۷۰ هزار نفر جمعیت و بیش از ۵۵ هزار خانوار، دارای دو بخش مرکزی و رودبنه است و در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان واقع قرار دارد./ایرنا

پایان پیام/

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *