فرماندار املش در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرستان املش از افتتاح ۶۶ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۱۲۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت امسال در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: پروژه‌های مورد بهره‌برداری در حوزه‌های مختلف عمرانی، درمانی، خدماتی و کشاورزی است.     به گزارش رانکوه نیوز،یونس محمودی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری […]

فرماندار املش در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرستان املش از افتتاح ۶۶ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۱۲۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت امسال در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: پروژه‌های مورد بهره‌برداری در حوزه‌های مختلف عمرانی، درمانی، خدماتی و کشاورزی است.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز،یونس محمودی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در شهرستان املش ۹.۵ درصد و اشتغال آن ۹۰.۶ درصد است، افزود: با توجه به اینکه این شهرستان فاقد شهرک‌های صنعتی عریض و طویل بوده و فقط با دو ناحیه کوچک صنعتی و کارخانه‌های فعال در حوزه کشاورزی این ره‌آورد در سطح املش رقم خورده است.

 

وی با بیان اینکه شهرستان املش با دارا بودن سه هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی شالیزاری همگی یکپارچه‌سازی شده است، گفت: بالغ‌بر ۴۸ درصد استخرها و منابع آبی زراعی در این شهرستان تعمیر و لایروبی شده که امسال در فصل کم‌آبی کمک بزرگی برای کشاورزان بوده است.

 

فرماندار املش با اشاره به اینکه این شهرستان در حوزه تولید محصولات استراتژیک چای، فندق، مرکبات و برنج فعال است، بیان کرد: در سال گذشته میزان استحصال فندق از ۲۱۰۰ تن به ۲۸۰۰ تن با ۳۰ درصد رشد رسیده است.

 

وی از فعالیت ۳۶ کارخانه چای سازی در املش و استحصال ۲۱ هزار تن چای خبر داد و خاطرنشان کرد: در حوزه چای ۲۵ درصد از استحصال چای کشور از املش به بازار عرضه می‌شود.

 

محمودی میزان برخورداری از توسعه و رشد گازرسانی در املش را ۹۴.۵ درصد، آب مطمئن و پایدار را ۸۱.۶ درصد، در حوزه برق ۱۰۰ درصد و آسفالت راه روستایی را ۴۹ درصد اعلام کرد.

 

پتانسیل شهرستان املش در حوزه کشاورزی و گردشگری

معاون امور اقتصادی استانداری گیلان نیز در این مراسم  با اشاره به راه‌اندازی بخش اطفال در بیمارستان نیکوکار املش آن را کار بزرگی در حوزه سلامت دانست و اظهار کرد: استحقاق مردم بیش از آن چیزی است که با افتتاح پروژه‌ها به آن‌ها برمی‌گردانیم.

 

آرش فرزام صفت بر لزوم اهتمام بیشتر مسؤولین برای خدمت‌رسانی و جلب رضایت مردم تأکید کرد و افزود: شهرستان املش از حیث کشاورزی و گردشگری بسیار حائز اهمیت است که می‌توان با سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری به ایجاد اشتغال و رونق چرخه اقتصاد مردم کمک کرد.

 

وی با اشاره به پیگیری مطالبات مردم گفت: برای توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای شاخص‌های شهرستان املش نیازمند تلاش بیشتر در سایه همکاری و همدلی است.