• امروز : چهارشنبه - ۱۵ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 7 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Wednesday - 6 July - 2022
9
شهردار لنگرود خبر داد

افتتاح باغ ملی لنگرود و محوطه تفریحی جنب پل خشتی شهر لنگرود تا دو هفته آینده

  • کد خبر : 80310
  • ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
افتتاح باغ ملی لنگرود و محوطه تفریحی جنب پل خشتی شهر لنگرود تا دو هفته آینده
شهردار لنگرود از افتتاح  باغ ملی لنگرود ومحوطه تفریحی جنب پل خشتی در لنگرود خبر داد

مهندس مهدی رجایی در گفتگو با خبرنگاررانکوه نیوز اظهار داشت: شهرداری لنگرود از ابتدای شروع دوره پنجم شورای اسلامی شهربا تدوین برنامه های راهبردی کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت کارش را آغاز کردو الحمدا…براساس برنامه تدوین شده، برنامه های کوتاه مدت ما انجام شد.

وی با بیان اینکه در حال انجام و اتمام برنامه های میان مدت از جمله اجرای پروژه باغ ملی،فضای جنب پل خشتی،پارک حاشیه ای خیابان آزادی هستیم افزود: انشاا.. در همین ماه ۲پروژه از همین پروژه ها را با حضور مسوولین استانی و کشوری افتتاح خواهیم کرد.

شهردار لنگرود افزود:یکی از مسائلی که مردم و شهروندان ما در کنار همه کارهای عمرانی شاهد هستنداینست که درحال احرایی کردن نهضت آسفالت در محلات مختلف هستیم که بعضی از محلات بیش از ۳۰ سال آسفالت نشده بودند و دراین دوره حتی خیابان های اصلی و کوچه های فرعی نیز در حال آسفالت هستنند.

رجایی درادامه احترام به ارباب رجوع و سهولت کار شهروندان در شهرداری را یک اصل مهم در دوره خدمت خود عنوان کرد و افزود:ما با برنامه ریزی و اتوماسیون اداری و سیستمی که راه اندازی کردیم توانستیم مباحث کاغذ بازی،رفت وآمد اداری را کاهش دهیم که این امر هم در سرعت عمل کار ارباب رجوع، کاهش فساد و کاهش وقت وزمان نیروهای شهرداری تاثیر گذار و مورد رضایت شهروندان بوده است.

شهردار لنگرودهمچنین به پروژه های اساسی ،دفع مشکلات آب های سطحی در شهر لنگرود اشاره داشت و افزود:فاز اول این پروژه به مدت ۴ ماه انجام شد.وی اضافه کرد: بعد از اتمام این پروژه ۳باران سیل آسا را در شهر لنگرود شاهد بودیم و الحمداله پروژه جواب دادومناطقی که مد نظر ما بود با اجرای این پروژه مشکل آبگرفتی آن حل شد.

مهندس رجایی از اجرایی شدن فاز دوم پروره دفع آب های سطحی که کار مطالعاتی آن انجام شده است خبرداد وگفت:این پروژه از میدان امام حسن مجتبی (ع) به سمت چمخاله بطول ۸۰۰متر لوله گذاری با لوله های مسلح ۱۵۰۰(۵/۱متری) خواهد بود که یکی از پروژه های بزرگ دفع آب های سطحی بحساب می آید.وی با بیان اینکه با اجرای این فاز،مشکلات آبگرفتگی میدان امام حسن مجتبی ،چالکیاسر،خیابان ۳۵ متری،خیابان شهید رجایی و خیابانهای اطراف حل خواهد شد

وی ادامه داد:  کارهای عمرانی که شهروندان، مجموعه کار را درجای جای شهر شاهد هستند، اتحاد و یکدلی وهماهنگی بین مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری باعث شده تا شهروندان مجموعه کارهای عمرانی را درجای جای شهر لنگرود شاهد باشند و رضایت نسبی داشته باشند وامیدواریم که بتوانیم روز به روز براین رضایتمندی بیافزاییم.

شهردار لنگرود از زحمات و حمایت های مهندس لاهوتی نماینده مردم شهرستان تقدیر وتشکر کرد و افزود:با تلاش و حمایت های نماینده محترم توانستیم این حجم از پروژه ها را عملیاتی نماییم .وی افزود: ۲۰درصداز پروژه های عمرانی از منابع داخلی و ۸۰درصد اعتبارات از منابع ملی است که با زحمات آقای لاهوتی دریافت می شود.

رجایی افزود:براساس وعده ای که به مردم عزیز در خصوص آسفالت محلات داده بودیم ،برهمان اساس بترتیب شروع محلات را از راه پشته آغاز وسپس انزلی محله،رکج محله،جاده لیلاکوه،قسمت های اصلی شهر،طولازده انجام دادیم و درحال حاضر نیزبا اجرای آسفالت آنسرمحله ، خیابان شهدای سالکویه و کاسگر محله و قسمتی از چالکیاسر و به ترتیب اولویت کوچه های فرعی آسفالت خواهد شد وامیدواریم بعداز این نهضت آسفالت بتوانیم ادعا کنیم که شهری بدون مشکل آسفالت داریم.

شهردار افزود:با مناقصه ای که به مبلغ ۱۰میلیارد تومان گذاشتیم قرار شد ۱۵۰هزار مترمربع راآسفالت کنیم وقرار شد اگر با این ۱۵۰هزار متر مربع آن محلاتی که مد نظر ما است به اتمام نرسید ما بتوانیم مجددا قرار داد دیگر را با پیمانکار داشته باشیم تا تمام محلات وکوچه هایی که به مردم عزیز وعده داده بودیم ،آسفالت شود.

وی با بیان اینکه انشاا….تا دوهفته آینده شاهدافتتاح باغ ملی لنگرود ومحوطه تفریحی جنب پل خشتی شهر لنگرود را خواهیم داشت افزود: این دوفضا ،فضاها مناسب برای استفاده از گردشگران و مردم شهرلنگروددر طول روزخواهد بود.

شهردار لنگرود درادامه اعتبار هزینه شده پروژه باغ ملی را ۱میلیاردتومان و اعتبار هزینه شده پروژه پل خشتی را ۵۰۹میلیون تومان عنوان کردو افرود:هنوز ادامه پروژه محوطه پل خشتی باقی است ودر چند فاز تعریف شده است که فاز اول آن بزودی افتتاح خواهد شد.وی درخصوص پروژه پیاده روسازی هاگفت: وبسیاری از پیاده روهای معیوب را درسال۹۷ انجام دادیم و ۳۰ درصد باقی مانده جاده لاهیجان و جاده لیلاکوه درحال انجام است وسپس پیاده روسازی ضلع شمال خیابان امام خمینی(ره)را خواهیم داشت وامیدواریم تا پایان سال ۹۸ پروژه های پیاده روسازی نیز به پایان می رسدکه درسال جدید تا به امروز ۴۰۰میلیون تومان برای پروژه پیاده روسازی ها هزینه شده است وتااتمام کارسه برابر این مبلغ هزینه خواهد

شد.

مهندس رجایی همچنین با کارخانه کمپوست اشاره داشت و گفت: با کمبود اعتبارات مواجه شده بودیم که الحمدا…با کمک نماینده و فرماندارمحترم رفع شد و وپیمانکاردر حال انجام کار است .وی خاطرنشان کرد:دراین فاز از پروژه کمپوست موفق شدیم ۳ میلیارد تومان اوراق برای ادامه ساخت برای پیمانکارجذب نماییم وانشاا…با پرداخت این مبلغ به پیمانکارپروژه با سرعت خوبی جلوخواهد رفت.وی افزود:ما امیدواریم فاز اول پروژه کمپوست قسمت پردازش آن تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

شهردار لنگرود بودجه شهرداری لنگرود را درسالجاری را ۴۶میلیارد تومان عانوان کرد وگفت:این بودجه درسال گذشته ۳۸میلیارد تومان بوده است.
شهردار لنگرودهمچنین اقدامات درحال انجام شهرداری راتعویض سطل های زباله،تعویض چراغ های برق،احیای پارک های قدیمی ،حذف تیرهای برق بصورت زمینی بیان کرد و افزود:در کاهش تولید زباله که یک مشکل اساسی در سطح کشور بویژه استان های شمالی محسوب می شودو ما بعنوان اولین شهرداری با آخرین تجهیزات و تکنولوژی احداث کارخانه کمپوست را در دست اقدام داریم که تاکنون ۵میلیارد تومان هزینه شده است که کل مبلغ قرار داد ۱۱ میلیارد تومان است ،خواهش ما از مردم در کاهش تولید زباله و بحث تفکیک زباله تر وخشک است.

وی افزود:بعداز اجرای پروژه های باغ ملی و پل خشتی و جاده چمخاله،پروژهای ایجاد رینگ جدید شهر لنگرود را در دستور کار داریم که این رینگ از میدان املاکی شروع وبه جاده لوکلا و چمخاله میرسد که باعث کاهش ترافیک شهرخواهد شد.

رجایی  همچنین احیای پارک فجر،احداث پیاده راه طبیعت به عرض ۱۵ و۳۰متر از بیمارستان جدیدالاحداث تا محل ایستگاه تله کابین (درفک)،الحاق شدن روستاهای موبندان ،لیلاکوه، زردآب محله به شهر لنگرودعنوان کرد وافزود:دراین مناطق ساخت وسازها براساس معیارهای شهرسازی پیش برود و هم اینکه مردم بتوانند از مزایای شهر بودن استفاده کنند.

وی ضمن از مساعدت ها و همکاری شهرداری و مجموعه شورای اسلامی شهرچمخاله که هزینه ای بابت وردی طرح سالمسازی دریا از شهروندان لنگرودی که از دغدغه های شهروندان بود، دریافت نمیکنندتقدیر وتشکرویژه نمود.

شهردار لنگرود در پایان افزود:باتوجه به زیباسازی که درشهر توسط شهرداری دارد انجام می شودازمردم فهیم وقدردان شهرلنگرود انتظار داریم که در حفظ و نگهداری شهر کوشا باشند چون که داشتن یک شهرزیبا باکمک شهروندان محقق می شودو شهر زیبا ساختنی است وباید همه درکنار هم کمک کنیم تا شهر زیبا ساخته شود.

لینک کوتاه : https://rankoohnews.ir/?p=80310

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.