23:50

1403/04/29

استفاده از تبلت در مهدهای کودک گیلان مجاز نیست

          معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان از مدیران مهدهای کودک استان خواست تا از ورود تبلت توسط کودکان در مهدهای کودک خودداری شود.

 به گزارش صبح رانکوه، ‘سیدمهدی خدمت بین دانا’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: مسوولان مهدهای کودک از اولیاء کودکان بخواهند که از تبلت در منزل استفاده شود و از آوردن آن در مهدهای کودک خودداری کنند.

وی با اشاره به مضرات استفاده از تبلت برای کودکان در سنین پایین اظهار کرد: استفاده از تبلت و بازی های کامپیوتری ، نه تنها پیشرفت تحصیلی را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه بر سلامت جسمانی کودکان نیز اثرگذار است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان گیلان خاطر نشان کرد : اضافه وزن ، کاهش بینایی ، آسیب به ستون فقرات ، بروز تندخویی و اختلال خواب و بلوغ زودرس از مضرات استفاده از تبلت و بازی های کامپیوتری است.

وی بیان داشت : کارشناسان به والدین توصیه می کنند که فرزندان خود را در استفاده از تبلت و رایانه زیر نظر داشته و قوانین محکمی را در استفاده از این ابزار برقرار کنند.

خدمت بین دانا تصریح کرد : بر اساس بخشنامه مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور مربیان و مدیران بایستی در هنگام ورود به مهدهای کودک از استفاده موبایل در محل کار خودداری کنند.

وی با اشاره به برنامه الکترونیکی کردن مهدهای کودک در گیلان اظهار کرد : کارهای کارشناسی در این زمینه در دست انجام است که پس از تصمیمات نهایی و بررسی های لازم برای اجرایی شدن این برنامه اقدام می شود.

وی بیان داشت: پیشنهاد 30 درصدی افزایش شهریه مهدهای کودک در گیلان به سازمان بهزیستی کشور اعلام شده که پس از هماهنگی با سازمان های مربوطه و بررسی های لازم میزان افزایش شهریه جدید بزودی اعلام می شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گیلان اظهار داشت : به مدیران مهدهای کودک اعلام شده که شهریه را همانند سال گذشته به صورت علی الحساب دریافت کنند.

478 مهدکودک شهری ، روستایی و حاشیه شهر تحت نظارت بهزیستی استان گیلان فعال است که حدود 15 هزار کودک در این مهدهای کودک نگهداری می شوند./ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *