14:28

1403/01/26

استاندار گیلان: زیباسازی شهری برای توسعه گردشگری مورد توجه قرار گیرد

vE1399388463

به گزارش جیرگوابر نیوز، ˈمحمدعلی نجفیˈ روز سه شنبه در بازدید از طرح های توسعه فضای سبز رشت در پارک چمارسرا اظهار کرد: باید شرایط را برای توسعه گردشگری داخلی و حتی حضور گردشگران خارجی در استان فراهم کنیم که بخشی از آن مربوط به زیباسازی شهری است.

وی با تأکید بر اینکه سرانه فضای سبز رشت نسبت به بعضی از شهرهای دیگر پایین است، افزود: با بهره برداری از پارک چمارسرا در آینده نزدیک، بخشی از کمبود سرانه فضای سبز رشت جبران می شود.

وی با تأکید بر حمایت استانداری از افزایش پارک ها و بوستان های رشت و فضای سبز مرکز استان گفت: شهرداری رشت با همکاری معاونت عمرانی ، نسبت به ساخت پارک 400 هکتاری لاکان اقدام می کند.

نجفی ادامه داد: وظیفه داریم فضاهای خوب و سالمی را فراهم کنیم که مردم به ویژه جوانان اوقات فراغت و سرگرمی خود را در آنجا سپری کنند.

وی خاطر نشان کرد : اگر به بهبود فضای سبز رشت و شهرهای دیگر و زیباسازی آنها اقدام کنیم، بی شک در جذب گردشگر نیز موفق خواهیم بود.

در بازدید استاندار گیلان از پارک چمارسرای رشت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر رشت و مدیرکل منابع طبیعی استان نیز حضور داشتند.

این پارک در زمینی به مساحت هفت هکتار از دو سال گذشته در حال بهسازی است و با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

چشمه های طبیعی ، امکانات ورزشی ، فضای سبز ، سرویس بهداشتی ، کتابخانه و مرکز فرهنگی از حمله امکانات پارک چمارسرای رشت است./ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *