17:58

1403/02/01

از نبش قبر شهدای گمنام لنگرود تا گروه سیرک ترکیه

IMAGE635025895297235052-300x230

ریشه تیر برقی که در وسط قبور شهدای گمنام قرار دارد بیشتر به بیت المال ضرر می زند یا این گروه سیرکی که می آید تا پولی به جیب بزند و برود

به گزارش جیرگوابر، ،سید ایمان عباسی در یادداشتی نوشت: همیشه وقتی صحبت از چهار قبر بی نام نشان و بی گنبد و بی شمع و چراغ که در گرمای سوزان و در زیر آفتاب بودند می شد دلم بی اختیار روانه بقیع می شد اما چند روز پیش وقتی از کنار قبر چهار شهید گمنام لنگرود عبور می کردم دیدم که چهار گنبد بدون حفاظ و بدون سرپناه در زیر باد و باران و آفتاب ، گمنام تر و غریب تر از همیشه مانده اند . علت را جویا شدم که از این قرار بود :

شهرداری لنگرود مدتها مبلغی بیش از ۱۵۰ میلیون تومان از شهرداری گرفت تا نسبت به ساخت قبور مطهر شهدای گمنام لنگرود اقدام کند اما روزها گذشت و فقط شهرداری نسبت به برداشتن داربستها و حفاظ های اطراف آن اقدام کرد .

در ادامه فرمانداری لنگرود به جهت تسریع در کار ساخت و ساز این قبور مطهر با پیمانکارانی قرارداد بست و در جلسه ای با حضور دست اندرکاران مربوطه از شهرداری خواست تا این مبلغ را عودت دهد اما شهردار امتناع کرد و با حالت قهر جلسه را ترک کرد .

تا اینکه بالاخره روزی از روزها شهردار با تنی چند از کارگران به آنجا آمدند و تیر چراغ برق وسط قبر را کندند و در حال کندن فونداسیون این تیر برق بودند که آن را از ریشه در بیاورند اما مسئولین محترم اعتراض کرده که این قبور بر روی ریشه تیر برق قرار دارند که کندن آن موجب تخریب قبور و نهایتا موجب نبش قبر می شود اما شهردار می گفت که این بیت المال است و باید کاملا کنده شود … شهرداری همچنان پافشاری می کرد که با دخالت امام جمعه لنگرود این کار به حالت تعلیق درآمد .

یکی از نهادها که نخواست نامش فاش شود گفت : بدلیل نزدیک بودن این قبور مطهر به مرکز بازیافت زباله لنگرود و وجود احشام زیاد دور این قبور مطهر را با داربست و کیسه هایی محصور کردیم که موجب بی حرمتی به این پاره های دل اسلام نشود …. گذشت …. اما امروز وقتی دوباره از کنار این قبور مطهر می گذشتم دیدم که باد و باران ، کیسه ها را پاره کرده و از لابلای این حصار کیسه ای فقط غریبی و گمنامی این شهدا به چشم می خورد.

همین شهرداری که ریشه تیر چراغ برق برای او اهمیت زیادی دارد و به قول خودش به بیت المال اهمیت می دهد اکنون به فکر آن است که یک گروه سیرک از ترکیه دعوت کرده و هزینه گمرک ، اسکان ، تغذیه ، شست و شوی حیوانات ، قفس و جرثقیل حیوانات را تامین کند و فقط در لنگرود ۷۲ ساعت برنامه اجرا کنند و پول این بلیط ها را نیز به جیب خودشان بزنند و ببرند.

حال خودتان بگویید ریشه تیر برقی که در وسط قبور شهدای گمنام قرار دارد بیشتر به بیت المال ضرر می زند یا این گروه سیرکی که می آید تا پولی به جیب بزند و برود ؟؟!!!!/لاهیجان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *