21:58

1403/03/23

از مصادیق روزه خواری اداری آنی که عقابی پر بریزد، از پشه لاغر چه خیزد؟ / مسوول مبارزه با مصادیق روزه خواری در گیلان کیست؟

rozeh-khari-edari-dar-amlash-500x375سوال 8دی نیوز از کارگزاران دولتی: اگر شخص حقوقی در ساعت اداری در انظار عمومی و در خودروی خدمت عمل روزه خواری انجام دهد، حکم آن چیست؟

به گزارش صبح رانکوه به نقل از  ۸دی نیوز، در تعالیم دینی مسلمان ها به ویژه ما ایرانی ها معتقد هستیم که در ماه مبارک رمضان باید فریضه الهی را بجا آورد و روزه گرفت و بجا آوردن روه آنقدر مهم است که برای برپا کردن آن باید همه تلاش کنیم و جامعه را آماده نماییم برای رفتن به میهمانی خدا تا از رحمت الهی بهره ببریم.

اما زمانی که  فردی احکام الهی را در ماه روزه زیر پا می گذارند در خوشبینانه ترین حالت برایمان این سوال پیش می آید که شاید وی از اقلیت های مذهبی باشد و کاری با روزه و اعمال مرتبط با آن نداشته باشد.

اما گاهی وقت ها جریان به این سادگی نیست؛ تظاهر به روزه خواری، مصادیق با حرمت شکنی و قرار گرفتن در جنود شیطان همه دست به دست هم می دهند تا فردی حقوقی که نفس کشیدن آن از بیت المال است و تمام هوش و حواس آن باید دغدغه اجرای احکام الهی باشد، در روز ماه رمضان، در ماشین پلاک قرمز، در ساعت اداری و در جمع دوستان تظاهر به روزه خواری می کند.

این متن، پیش نویس خبری است که خبرنگار ما از املش با مشاهده کارمند املشی که در حال خوردن میوه و تنقلات به عمل روزه خواری در خودروی خدمت که از مسیر رانکوه – املش می گذشت برایمان فرستاده شده است و برای ما این سوال پیش آمده که “مسوول مبارزه با مصادیق روزه خواری در ماه مبارک رمضان کیست؟”

rozeh-khari-edari-dar-amlash-500x375

توضیح ۸دی نیوز: این عکس حین رانندگی در خودروی سواری گرفته شده و از ضایعات میوه در حاشیه راه متأسفانه تصویری تهیه نگردیده است.

اگر آن شخص از مردم عادی بود با یک نگاه مظلومانه، دست کشیدن بر شکم  یا با خطاب کردن:

آقا / خانم!

میگن ماه رمضون اومده، باهاش برخورد می شد و نهایتا اگر احکام الهی زیر پا قرار می گرفت با حاکم شهر یا مجریان قانون مسئله را درمیان می گذاشتیم تا جلوی حرمت شکنی ها گرفته شود چون معتقد هستیم که باید گناه های کوچک را بزرگ شمرد تا گناه بزرگ برایمان کوچک شوند؛ اما . . .

آنی که عقابی پر بریزد / از پشه لاغر چه خیزد؟

سوال ۸دی نیوز از کارگزاران دولتی: اگر شخص حقوقی در ساعت اداری در انظار عمومی و در خودروی خدمت عمل روزه خواری انجام دهد، حکم آن چیست؟

به امید آن روزی که فقط مفاهیم و احکام الهی را وسیله برای رسیدن به منصب و ها و پست ها قرار ندهیم بلکه از آنچه که از اقیانوس مفاهیم و احکام اسلامی ی دانیم، بدان عمل کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *