22:41

1403/03/09

از آمادگی رودبار برای برگزاری انتخاباتی پرشور تا اسامی کاندیداهای احتمالی

آمادگی مسئولان شهرستان و فعالیت کاندیداهای احتمالی شهرستان در سال همدلی و همزبانی انتخابات پر شوری را در رودبار نوید می دهد.

 

 

به گزارش صبح رانکوه، در اولین بسته انتخاباتی خود شنیده های انتخاباتی رودبار را منتشر خواهیم کرد:

آمادگی مسئولین شهرستان برای برگزاری انتخاباتی پر شور در رودبار

سیدمحمد احمدی فرماندار رودبار، از جمله فرمانداران پیشتاز گیلان در ساماندهی ستاد انتخابات است، وی در آخرین سخنانش پیرامون انتخابات گفته است: با تشکیل ستاد انتخابات در فرمانداری و نیز هیأتهای اجرایی، نظارت و بازرسی شهرستان، زمینه مشارکت گسترده مردم در تعیین سرنوشت خود با شرکت حماسی در انتخابات مجلس های شورای اسلامی و خبرگان رهبری فراهم می گردد.

وی بیان کرد: در شهرستان رودبار نیز دست اندرکاران انتخابات، در نخستین انتخابات دولت تدبیر و امید، بصورت منسجم فقط به انتخاباتی سالم و پرشور با حضور حماسی و حداکثری مردم می اندیشند و با بی طرفی کامل از آراء حراس، حفاظت، نگهداری و صیانت می کنند.

استعفای صمد مرعشی برای حضور در انتخابات

بر اساس قانون انتخابات مجلس، برخی مسئولین کشوری و لشگری برای نامزدی در انتخابات مجلس باید از مسئولیت​های خود کناره​گیری کنند.

از این رو شنیده شده صمد مرعشی نماینده دور هشتم رودبار در مجلس شورای اسلامی برای کاندیدا توری در مجلس دهم از سمت معاونت امور مجلس« اتاق تعاون ایران» استعفا داده و با استعفای وی نیز موافقت شده است.

از استعفای سایر چهره های انتخاباتی خبری به میان نیامده است.

فعالیت انتخاباتی که زود در رودبار شروع شد

چند سالی است که فعالیت چهره های سیاسی به عنوان کاندیدا های احتمالی در جلسات و نشست ها حضور می یابند و این روزها نیز بر فعالیت خود شدت بخشیده اند.

در این بین شنیده شده چهره های قدیمی از جمله آقایان: فرامرز گلشنی نماینده ادوار رودبار در مجلس شورای اسلامی، ابوالحسن مخزن موسوی نماینده ادوار رودبار در مجلس شورای اسلامی، مهرداد گودرزوند کاندیدای دوره قبل مجلس شورای اسلامی، رضا اکبرزاده کاندیدای دوره قبل مجلس شورای اسلامی و عطاءاله حکیمی نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی.

و چهره های جدیدی هم در بین کاندیداهای احتمالی و چهره های سیاسی رودبار به چشم می خود که می توانیم از بین آنها به آقایان: صابر لطفی از رحمت آباد و بلوکات، حسین آقاجانی از روستای دفراز رحمت آباد و بلوکات، سلطانعلی صفری از رحمت آباد و بلوکات، یوسف موسی‌پور از آغوزبن رودبار، منوچهر جمالی از روستای سوسف چهارمحل، امین بابایی از روستای گلنگش خورگام، ناصر عطایی از خورگام، برای نشستن بر کرسی مجلس شورای اسلامی فعالیت و رقابت می کنند.

گرایش سیاسی کاندیداها در رودبار

از آنجایی که احزاب سیاسی در رودبار فعالیت چشمگیری ندارند و بیشتر رویکرد محلی در شهرستان حاکم است که تایید یا عدم تایید صورت مسأله در این مجال نمی گنجد. شنیده شده برخی از افراد مذکور از جبهه اعتدال بوده و برخی نیز از جبهه اصولگرایی و برخی نیز مستقل هستند./زیتون خبر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *