15:56

1403/03/09

افتتاح گاز رسانی به روستای ییلاقی شیه املش در دهه فجر امسال / اختصاص 11 میلیارد تومان اعتبار به گازرسانی مناطق کوهستانی شهرستان املش

فرماندار املش گفت:دهه فجر امسال 8 خانوار ساکن روستای ییلاقی شیه املش بعنوان اولین روستای ییلاقی املش از نعمت گاز شهری بهره مند شوند.

 
به گزارش خبرنگارصبح رانکوه یونس محمودی با اعلام این خبرگفت: برای گازرسانی به 14 روستا در مناطق کوهستانی این شهرستان 11 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که کار مطالعاتی آن به پایان رسیده و عملیات گازرسانی هم از اوایل سال آینده آغاز می شود.
وی افزود: با اجرای این پروژه 1113خانوار ساکن روستاهای امام، بویه، سیاخلک، کاکرود، کلامرود، گورج، لرود، مربو، ملکوت، موسی کلایه، دیماجانکش، کجید، مطلاکوه و دیماجانکش در مناطق ییلاقی این شهرستان از فصل سرمای سال آینده از گاز شهری بجای سوخت های فسیلی بهره برداری خواهند کرد.
فرماندار املش با اشاره به بررسی فنی گازرسانی به تابستان نشین گفت: عملیات گاز رسانی به روستای شیه در مناطق کوهستانی این شهرستان که از تابستان امسال آغاز شده نزدیک به اتمام است و پیش بینی می شود دهه فجر امسال 8 خانوار ساکن این روستا بعنوان اولین روستای ییلاقی املش از نعمت گاز شهری بهره مند شوند.
فرماندار املش تصریح کرد: به جز دو روستای کوهپایه ای بیلی لنگه و تابستان نشین که کار مطالعات فنی دقیق این دو روستا هم در دست بررسی است؛ به تمام روستاهای پائین دست در مناطق جلگه و کوهپایه ای این شهرستان گازرسانی شده و از نعمت گاز شهری برخوردارند.
محمودی بیان داشت: از مجموع 15 هزار و 700 مشترک گاز در این شهرستان 8219 مشترک در دو شهر املش و رانکوه معادل 99 و نیم درصد جمعیت ساکن این دو شهر از نعمت گاز شهری برخوردارند.
فرماندار املش اظهار داشت: 7481 مشترک هم در 85 روستا دو بخش مرکزی و رانکوه از نعمت گاز شهری بهره مند هستند که  معادل 83 درصد جمعیت روستایی این شهرستان است که از این تعداد 800 خانوار ساکن 12 روستا با دو میلیارد تومان اعتبار هفته دولت امسال از نعمت گاز شهری برخوردار شدند.
وی گفت: در حین اجرای گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار مناطق کوهستانی در سال آینده به روستاهای زیر 20 خانوار در مسیر خط انتقال گاز هم گازرسانی می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *