فرماندار املش گفت : ۵میلیارد تومان اعتبار برای ساخت خانه فرهنگ هنر به شهرستان املش اختصاص یافته است     به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ دکتر محمودی  در جلسه انجمن و نهضت مطالعه مفید کتابخانه های عمومی شهرستان املش با بیان اینکه هر رویکردی که فاقد پیوست فرهنگی باشد کار نیست افزود:بایستی کتاب را در کنار […]

فرماندار املش گفت : ۵میلیارد تومان اعتبار برای ساخت خانه فرهنگ هنر به شهرستان املش اختصاص یافته است

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ دکتر محمودی  در جلسه انجمن و نهضت مطالعه مفید کتابخانه های عمومی شهرستان املش با بیان اینکه هر رویکردی که فاقد پیوست فرهنگی باشد کار نیست افزود:بایستی کتاب را در کنار محل خواب خود داشته باشیم و راه ابتدال و اعتدال را پیشی بگیریم.

 

وی افزود:اعداد و احصاء علما و مدیران در حوزه های فناوری علمی،تکنولوژی،علوم پایه و پزشکی سهم ایرانیان و املش ها درمنظر جهان ،بین المللی و ملی کاملا قابل توجه است که بعضی از پایه گذاران علم نوین املشی ها هستند.

 

وی با اشاره به اینکه املشی ها سهم القدر بالایی در حوزه های علمی و جهان دارند افزود: دانشمندان و علما همیشه متواضعند واهل ظهور و بروز نیستند و ما باید آنها را شناسایی کنیم که جزء گام های اولیه ما دراین راستا است.

 

فرماندار املش درادامه با سخنانی که ما بایستی در برپایی جشنواره ها مقدم باشیم و جشنواره کتاب و کتابخوانی از جمله این جشنواره هاست بیان داشت:از شهرداران،خیران و اطباء املش میخواهم که کتاب به این نهاد اجتماعی و فرهنگی هدیه کنند.

 

وی با اشاره به اینکه کتاب غذای روح بشر است ،درخصوص کوله کتاب یادآور شد:براساس مصوبه مقرر شد بخشداران مراتب را بنا به تشخیص در املش و روستاها ،دهیاران را در حوزه های فرهنگی خودشان بسنجندو کتابخانه را درهیاری راه اندازی نمایند.

 

نماینده عالی دولت درادامه تشویق عملی کودکان به کتابخوانی-فرهنگ اهدای کتاب کنکور ها-اجرای ایستگاه مطالعه در بیمارستان،بخشداری ها و شهرداریها-تشکیل پاتوق فرهنگی در پارک گلستان املش توسط شهرداری-تشکیل کمیته خیرین را خواستار شد و همچنین از اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار در سفر ریاست جمهوری برای ساخت خانه فرهنگ و هنر دراین شهرستان خبرداد.

 

دکتر محمودی در پایان افزود:انتظار داریم که همه دستگاهها ونهادها در امر فرهنگ کتاب و کتابخوانی سهیم باشند.