20:31

1402/09/17

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه راه قزوین – الموت – رودسر

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان قزوین گفت: برای اجرای پروژه راه قزوین – الموت – رودسر اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته و فاز جدید آن در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، مسعود حق‌لطفی در بازدید از پروژه پروژه راه قزوین – الموت – رودسر اظهار داشت: برای اجرای این پروژه اعتباری افزون بر 500 میلیارد ریال اختصاص یافته است که امیدواریم با آغاز فاز جدید، این پروژه در آینده نزدیک با سرعت بیشتری پیگیری شود.

وی افزود: ارتباط استان‌های قزوین، مازندران و گیلان برای ما بسیار مهم است تا بتوانیم حجم ترافیک جاده‌های شمالی را کاهش دهیم به همین دلیل یکی از طرح‌های ملی که می‌تواند در صرفه جویی سوخت و کاهش مسافت مسیر کمک کند همین طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح شاهد تسهیل در رفت و آمد مردم، کاهش مصرف سوخت و صرفه‌جویی در زمان سفر و کاهش حجم ترافیک جاده‌های دیگر منتهی به شمال خواهیم بود.

جاده قزوین -الموت – تنکابن که استان‌های قزوین و مازندران را به یکدیگر متصل می‌سازد با 148 کیلومتر طول در سه فاز 62، 52 و 34 کیلومتری اجرا می‌شود که فاز اول آن در حال حاضر حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جاده قزوین- الموت – تنکابن به عنوان تنها راه دسترسی جدید از شمال به جنوب رشته کوه البرز در نیم قرن اخیر است و به عنوان چهارمین راه ارتباطی به مازندران محسوب می‌شود که با تکمیل آن مسیر 330 کیلومتری قزوین تا تنکابن در غرب مازندران به حدود 182 کیلومتر کاهش می‌یابد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود در سال نخست بهره‌برداری از این طرح سه میلیون دستگاه خودرو از این مسیر عبور کند و سالانه یکصد میلیون لیتر سوخت نیز صرفه‌جویی شود. / تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *