17:18

1402/12/07

اختصاص یک میلیارد ریال برای انجام طرح مطالعات زمین شناسی در املش

سرپرست امور منابع آب دور شرق استان گیلان از اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار در سالجاری برای انجام طرح مطالعات ژئوفیزیک و آب زیر زمینی در شهرستان املش خبر داد.

 

 

به گزارش صبح رانکوه، احمد دادستان در رودسر با بیان اینکه این میزان اعتبار از محل تملک استانی لحاظ شده افزود: بر این اساس به علت یکپارچگی آبخوان در سطح منطقه شرق گیلان لازم است در شهرستان رودسر نیز اعتبار لازم به میزان دو میلیارد ریال اختصاص یابد.
وی اظهار کرد: با اجرای این طرح؛ تعداد آبخوان ها، تفکیک سفره های شور و شیرین، پیشروی آب شور دریا در آبخوان جهت تهیه بیلان آب زیر زمینی، نیاز برطرف می شود.
دادستان همچنین به انجام مطالعات آلودگی های آب و نیز مطالعات زمین شناسی زیست محیطی از سوی این امور با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور خبر داد و اضافه کرد: بر این اساس آلودگی های آب، مخاطرات زیست محیطی و مشکلات مربوط به تخریب حاشیه رودخانه ها و لغزش های احتمالی در منطقه مورد بررسی قرار می گیرد.
وی در ادامه از انجام تهیه طرح سردهنه سازی دائمی در منطقه حاجی آباد زربیجار املش خبر داد و افزود: هم اکنون در حال تصویب این طرح قرار داریم تا به مرحله اجرا درآید.
وی با یادآوری اینکه در منطقه املش چهار سردهنه مهم وجود دارد که با احداث این سردهنه ها بیش از نیمی از مشکلات آبرسانی به مزارع کشاورزی این شهرستان حل خواهد شد، تصریح کرد: برای تحقق این امر به اعتباری معادل یک میلیارد ریال نیاز است.
سرپرست امور منابع آب شرق دور گیلان در ادامه با بیان اینکه در شهرستان رودسر هم بیش از 24سردهنه اصلی وجود دارد که برای بازسازی آن 50میلیارد ریال اعتبار نیاز است، گفت: انتظار داریم بخشی از این اعتبار تامین و اختصاص یابد تا بتوانیم بخشی از مشکلات آبرسانی را در این شهرستان حل کنیم.
به گفته وی، در شهرستان های رودسر و املش 12هزار هکتار اراضی شالیزاری زیر نظر این امور اداره و مدیریت می شوند./ ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *