20:12

1403/03/27

احداث سایت نفتی سردار جنگل در شرایط فعلی امکان‌پذیر نیست

عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: احداث سایت نفتی سردار جنگل گیلان به دلیل وضعیت تکنولوژی و نیاز به منابع عظیم مالی در شرایط فعلی توسط دولت ممکن نیست.

 

 

به گزارش صبح رانکوه: ابوذر ندیمی با بیان اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام از مهمترین اهداف دولت یازدهم است، اظهار داشت: مناطق ویژه اقتصادی لاهیجان و آستارا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به پروژه سایت نفتی سردارجنگل رودسر در شرق گیلان، افزود: در شرایط فعلی اجرایی کردن این پروژه به دلایل فنی و مالی متوسط دولت یازدهم و وزارت نفت منتفی شده است.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به عمق بالای اکتشاف نفت در سایت نفتی سردار جنگل، گفت: حفاری در سایت سردارجنگل نیازمند مشارکت شرکت های خارجی و هزینه بالا است.

ندیمی با بیان اینکه منابع مالی، شرایط فعلی و تکنولوژی سه دلیل اصلی عدم اجرای سایت نفتی سردار جنگل رودسر در شرایط فعلی است، تصریح کرد: عمق دریا در مناطق شمالی خزر و کشورهای همسایه خزری نسبت به سواحل و مناطق دریایی ایران در خزر بسیار پایین است.

وی با تأکید بر اینکه دسترسی به سایت نفتی خزر در گیلان با توجه به مازندران دارای توجیه بیشتری است، خاطرنشان کرد: در صورت اکتشاف داخلی درسایت خزر احتمال نشست منابع نفتی و گازی به دلیل تکنولوژی در شرایط فعلی وجود دارد و اینکه با تهدیدات زیست‌محیطی غرامت بین‌المللی از ایران طلب شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: به توجه به دلایل موجود و به ویژه شرایط فعلی تکنولوژی سایت نفتی سردار جنگل در اولویت وزارت نفت برای اجرا قرار ندارد و فعلا منتفی است.

ندیمی با اشاره به تصمیم دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام فرهنگی گیلان، افزود: احداث و تکمیل پروژه‌های کتابخانه مرکزی رشت و تالار و مجتمع فرهنگی مرکز گیلان با اعتبارات ویژه تسریع می‌شود./ پیک دانشجو

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *