فرمانده سپاه ناحیه رودسر از اجرای بالغ بر ۱۲۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و گفت: رزمایش پنج گردان بیت‌المقدس از جمله برنامه‌های هفته بسیج در رودسر است.     به گزارش صبح رانکوه، رحمان عصامی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با گرامیداشت سی‌و‌پنجمین سالگرد تاسیس […]

فرمانده سپاه ناحیه رودسر از اجرای بالغ بر ۱۲۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و گفت: رزمایش پنج گردان بیت‌المقدس از جمله برنامه‌های هفته بسیج در رودسر است.

 

 

به گزارش صبح رانکوه، رحمان عصامی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با گرامیداشت سی‌و‌پنجمین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفان، اظهار کرد: سازمان بسیج مستضعفان در پنجم آذر سال ۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد.
وی استفاده از ظرفیت این نیرو برای تامین بخشی از نیازمندی‌های قوای مسلح در دوران تهدیدات سخت، نیمه‌سخت و نرم را بسیار مهم دانست.
فرمانده سپاه ناحیه رودسر افزود: گردآوری یک مجموعه در قالب ۳۰ میلیون نفر با عنوان وفاداران به نظام جمهوری اسلامی در چشم‌انداز ۱۴۰۴ از اهداف تاسیس این نیرو بوده است.
وی با اشاره به اینکه امروز تفکر بسیجی و اتکا به ظرفیت‌های داخلی فراتر از مرزهای ایران رفته است، خاطرنشان کرد: صدور انقلاب اسلامی و قدرت گرفتن نهضت‌های اسلامی در جهان مانند عراق، لبنان، سوریه و بحرین نشانه گسترش تفکر بسیجی در دنیا است.
عصامی از اجرای بالغ بر ۱۲۰ برنامه در هفته بسیج در رودسر خبر داد و گفت: افتتاح سه باشگاه صالحین با زیربنای هر کدام ۳۶۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۴۲۰ میلیون تومان با هدف ترویج ورزش و سلامت مردم از برنامه‌های این هفته است.
فرمانده سپاه ناحیه رودسر از افتتاح ۳ پایگاه مقاومت و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیون تومان از اعتبارات عمرانی بسیج خبر داد و تصریح کرد: این پایگاه‌ها در «خراسان پشته بخش مرکزی»، «اشکلک رحیم‌آباد» و «گره گوابر اشکورات» افتتاح می‌شود.
وی برگزاری نشست‌های بصیرتی‌ ـ‌ معرفتی، مضرات ماهواره و ترویج سبک زندگی اسلامی، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده‌های شهدا، برگزاری یادواره شهدای زن ایثارگر شهرستان و… را از برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد.
عصامی برگزاری رزمایش ۵ گردان بیت‌المقدس از بخش‌های مرکزی، کلاچای، واجارگاه، رحیم‌آباد و چابکسر در اردوگاه قدس با هدف رزمایش دفاع کوی و برزن، امداد و نجات، عملیات تاخیری و آرام‌سازی را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد.
وی افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در کلاچای، تجلیل از نخبگان بسیجی، نشست با فعالان کشاورزی به منظور ترویج محصولات کشاورزی در سطح محلات، تجمع شکوه پایداری در پنجم آذر در میدان شهرداری رودسر را از دیگر برنامه‌های این هفته ذکر کرد./فارس