20:49

1401/11/07

استاندار گیلان در دیدار دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه مطرح کرد:

اجرای راه آهن رشت – آستارا گامی موثر در پیشبرد برنامه‌های مشترک ایران و روسیه است

استاندار گیلان گفت: اجرای راه آهن رشت - آستارا که در توسعه روابط و تجارت بین المللی نقش بسزایی دارد، گامی موثر در پیشبرد برنامه‌های مشترک ایران و روسیه و دیگر کشور‌های حاشیه دریای خزر است.

به گزارش رانکوه نیوز، دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار «ایگور لویتین» دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه با ابراز خرسندی از حضور هیات کشور روسیه در گیلان، افزود: استمرار دیدار‌ها و افزایش هماهنگی‌های دو کشور بویژه در استان گیلان بعنوان دروازه تجارت بین الملل ایران اسلامی، گامی اثربخش در جهت پیشبرد برنامه‌های مشترک ایران و روسیه در حوزه‌های مختلف است.

وی با بر شمردن ظرفیت‌ها و مزیت‌های فراوان استان گیلان، اضافه کرد: قطع یقین راه اندازی خط ریلی رشت- آستارا که کریدور شمال به جنوب را به هم متصل می‌کند، در گسترش همکاری‌های فی مابین ایران و روسیه بسیار موثر خواهد بود.

دکتر عباسی اظهار کرد: توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور روسیه به موضوع راه آهن رشت-آستارا و نیز تاکیدات و برنامه‌های اجرایی دولت سیزدهم به دستور آیت الله دکتر رئیسی رئیس محترم جمهوری نشاندهنده اهمیت تسریع در روند اجرای این پروژه استراتژیک است.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: اجرای راه آهن رشت- آستارا که در توسعه روابط و تجارت بین المللی نقش بسزایی دارد، گامی موثر در پیشبرد برنامه‌های مشترک ایران و روسیه و دیگر کشور‌های حاشیه دریای خزر است.

دکتر عباسی ادامه داد: توجه به اقتصاد دریامحور در کنار اقتصاد گردشگری و کشاورزی، وجود بنادر مختلف در گیلان و حضور میلیون‌ها مسافر در استان در فصول مختلف سال از جمله ظرفیت‌ها و مزیت‌های فراوان تنها در حوزه گردشگری و تجاری است که شکوفایی آن در برنامه‌های راهبردی دولت سیزدهم به نفع مردم است.

*دستیار ویژه پوتین: تعاملات گسترده روسیه و ایران، راهگشا و موثر در تحقق اهداف مشترک

دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه نیز در این دیدار، تعاملات گسترده میان دو کشور را راهگشا و موثر در تحقق اهداف مشترک توصیف کرد و گفت: در این سفر از پروژه راه آهن رشت- آستارا و بندر کاسپین بازدید خواهم کرد تا تصویر دقیقی از روند اجرای پروژه داشته باشم.

ایگور لویتین راه اندازی خط ریلی رشت- آستارا را حائز اهمیت عنوان و بیان کرد: نگاه روسیه اینگونه است که احداث این خطی ریلی علاوه بر توسعه فعالیت‌های تجاری بین دو کشور، فضای بهره مندی بیشتر مردم از موهبت دریای خزر را فراهم کند.

در این دیدار که خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی ایران و مدیرعامل شرکت ساخت‌وتوسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور و هیاتی از مدیران زیرساختی، راه‌ها و شرکت‌های حمل و نقل و لجستیک روسیه نیز حضور داشتند، آخرین وضعیت پروژه‌های مشترک و زمینه‌های همکاری‌های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

بازدید هوایی از مسیر راه آهن رشت-آستارا و راه آهن رشت-بندرکاسپین و همچنین بازدید میدانی از ظرفیت‌های بنادر آستارا و کاسپین انزلی از جمله برنامه‌های سفر دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه به استان گیلان است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *