نماینده رودسر و املش گفت: از سرپرست استانداری انتظار داریم در قد و قواره یک استاندار ظاهر شود و اجازه ندهد گیلان مورد کم لطفی و بی مهری قرار بگیرد مانند اقدام ناشیانه وزیر بهداشت و درمان در انتخاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان. به گزارش رانکوه نیوز؛ عباسی در گفت و گو با خبرنگار […]

نماینده رودسر و املش گفت: از سرپرست استانداری انتظار داریم در قد و قواره یک استاندار ظاهر شود و اجازه ندهد گیلان مورد کم لطفی و بی مهری قرار بگیرد مانند اقدام ناشیانه وزیر بهداشت و درمان در انتخاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان.

به گزارش رانکوه نیوز؛ عباسی در گفت و گو با خبرنگار ۸دی با اشاره به مسائل روز استان گیلان از جمله انتخاب استاندار، اظهار کرد: استان گیلان همیشه دست خوش رفتارهای سیاسی و غیر منطقی بوده است، مدیرانی انتخاب می شوند که شاید صرفا اهداف مد نظر دولت ها تحقق پیدا می کند اما فقط اهداف سیاسی محقق می شود و هدف های اجرایی، عمرانی و توسعه ای متأسفانه کم رنگ است.

وی افزود: استان گیلان در بحث میزان میانگین درآمد سرانه جز پایین ترین استان های کشور است در حالی که می تواند در بحث تولید، قطب کشاورزی به حساب بیاید، و از ظرفیت های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، بنادر و… به درستی استفاده نشده است.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه استان گیلان از پتانسیل های نهفته خود خیلی بهره مند نشده است و دست خوش تحولات سیاسی می شود، ادامه داد: دولت محترم و آقای رئیس جمهور استانداری را انتخاب کنند که از توانمندی های لازم و تجربیات مدیریتی برخوردار باشد، استانداری که سبقه اجرایی و تخصصی اش بر کفه سیاسی گری اش قالب باشد یعنی نیاید فقط به تغییر و تحولات سیاسی دامن بزند و مطامع جناح سیاسی خاصی را پیش ببرد و فقط آنها را آرام کند.
وی تصریح کرد: استاندار گیلان نباید از مطالبات مردمی غفلت کند و در رابطه با انتخاب استاندار هرچه سریعتر باید تعیین تکلیف شود.
** از سرپرست استانداری انتظار داریم در قد و قواره یک استاندار ظاهر شود
عباسی تصریح کرد: از سرپرست استانداری هم انتظار داریم در قد و قواره یک استاندار ظاهر شود و اجازه ندهد استان ما مورد کم لطفی و بی مهری برخی دوستان کشوری قرار بگیرد مانند اقدام ناشیانه وزیر بهداشت و درمان در انتخاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان.
** اجازه نمی دهم عده ای رفتارهای غیر اخلاقی و تغییرات غیر منطقی شان را ادامه دهند
نماینده رودسر و املش، گفت: یکی از نخبگان و پزشکان حاذق و موفق کشور را که چهره ملی و بین المللی دارد را با این رفتار وزیر از طریق رانت و جریانات اجتماعی و سیاسی بخواهد حرکتی انجام داد و از ناحیه یک یا دو نمایندگان می خواهند این کار را پیش ببرند و بنده به عنوان یکی از نمایندگان استان اجازه نمی دهم که این ها به رفتارهای غیر اخلاقی و تغییرات غیر منطقی شان را ادامه دهند و از سرپرست استانداری انتظار داشتیم جلوی این کار گرفته شود.
** یکشنبه هفته آینده درس به یادماندنی خواهیم داد
عباسی با بیان اینکه متأسفانه ایشان در این قسمت مسامحه کردند و جلوی این کار را نگرفتند، تأکید کرد: به خاطر همین عزل و نصبی که در استان صورت می گیرد و کوتاهی ها در بخش بهداشت و درمان در سراسر کشور در مباحثی مثل پزشک خانواده، نظام ارجاع و پرونده های الکترونیک، نظام سلامت، توزیع دارو، کنترل قیمت دارو، واردات دارو و مانند این صورت گرفته است در روز یکشنبه هفته آینده پیگیر استیضاح وزیر بهداشت و درمان در خانه ملت خواهیم بود و درس به یادماندنی خواهیم داد که در عالم مدیریت اجرایی کشور اخلاق مدیریتی باید رعایت شود و در چارچوب قانون مدیریت کنند.
** آن ها که برای افراد مسئله دار فرش قرمز پهن می کنند، باید پاسخگوی خیانت به مردم باشند
عباسی با بیان اینکه کسانی که برای افراد مسئله دار فرش قرمز پهن می کنند و سابقه سوء مدیریت دارند  باید پاسخگوی خیانت های جامعه پزشکی پیش مردم باشند، گفت: افرادی امروز مردم را از بیمارستان های دولتی روی گردان و به سمت بیمارستان های خصوصی و کلینک های خصوصی هدایت می کنند؛ نباید چمبره قدرت در دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان بزنند و به جای طبابت، تجارت پزشکی را جایگزین و شایع  کنند.
وی اظهار کرد: به کسی این اجازه را نخواهیم داد و حتما بنده و تعدادی از نماینگان گیلان در این رابطه واکنش نشان می دهیم و از ابزارهای مثل استیضاح وزیر استفاده خواهیم کرد
منبع: ۸ دی نیوز