13:43

1403/01/31

عملکردهای جزیره‌ای باید متوقف شود

رئیس اتاق رشت با تاکید بر اینکه هیات رئیسه جدید این اتاق در استان گیلان تحول در رفتارها و شفافیت در عملکردها را در سایه خرد جمعی در اولویت خود قرار داده است

به گزارش رانکوه نیوز؛ قاسم رضاییان:گفت: معتقدیم که باید همه امور به خرد جمعی واگذار شود. در این راستا بعد از تشکیل کمیسیون‌های کشاورزی، صنایع، گردشگری، صنایع دستی و … اعلام کردیم که پیگیری و تصمیم‌گیری در همه امور در حوزه مأموریت هر کدام از این کمیسیون‌ها به خود آن‌ها واگذار خواهد شد

 

 

 

او با بیان اینکه طراحی وب‌سایت اتاق رشت به دو زبان فارسی و انگلیسی در مراحل پایانی است، ادامه داد: در راستای شفاف‌سازی هرچه بیشتر، قرار است تمام درخواست‌های تجار داخلی و خارجی را روی سایت قرار داده و علاوه بر این لینک پیامکی آن‌ها را برای تمام تولیدکنندگان استان ارسال کنیم تا از عملکردهای انحصاری جلوگیری شود.

رضاییان با تأکید بر اینکه پیگیری مطالبات بخش خصوصی از اهداف اصلی ماست گفت: بخشی از مشکلات کشوری است اما ما جزیره‌ای آن‌ها را دنبال می‌کنیم و به نتیجه نمی‌رسیم. معتقدم یکی از رسالت‌های اصلی هیات رئیسه در دوره دهم متوقف کردن پیگیری‌های جزیره‌ای است.

او با بیان اینکه باید موضوعات را تجمیع کنیم و به صورت مرکزی آن‌ها را از دولت پیگیری کنیم، ادامه داد: پیشنهاد من این است که با مشارکت هر 34 اتاق یک کارگروه تشکیل دهیم تا مسائل مختلف کشوری که استان‌ها با آن مواجه هستند از جمله مسئله بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی را یک‌صدا دنبال کنیم و از رویکردهای جزیره‌ای فاصله بگیریم.

رئیس اتاق رشت به همکاری این اتاق با دانشگاه‌های استان به عنوان یکی از اهداف اصلی اشاره کرد و افزود: از آنجا که اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری بار مالی زیادی دارد ما در اتاق رشت این درخواست‌ها را با این ملاک که تا چه میزان می‌تواند برای استان و یا کشور عواید اقتصادی داشته باشد بررسی می‌کنیم و درخواست‌های غیرموثر را رد می‌کنیم. پیشنهادم این است که اتاق ایران هم با سازوکار مشابهی اعزام و پذیرش هیات های تجاری را مدیریت کند.

او با برشمردن برخی دیگر از اقدامات اتاق رشت از هیات رئیسه درخواست کرد در اختصاص بودجه سالانه به اتاق، اتاق‌هایی که دارای طرح و برنامه هستند و موفق‌تر عمل کرده‌اند در اولویت قرار بگیرند. همچنین ایجاد مرکز داوری در اتاق رشت، تعیین تکلیف مالکیت سرای تجاری، تأمین بودجه اتمام ساختمان جدید اتاق رشت و ایجاد بانک اطلاعاتی محصولات کشاورزی از دیگر خواسته‌های اصلی رضاییان از هیات رئیسه اتاق ایران بود.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *