17:02

1403/01/30

آیت‌الله سلیمانی بر اثر سوء قصد در بابلسر جان باخت

آیت الله سلیمانی نماینده سابق ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان امروز در بابلسر هدف سوء قصد قرار گرفت.

به گزارش رانکوه نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دقایقی قبل آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده سابق ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان امروز چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در بابلسر هدف سوء قصد قرار گرفت

به گفته یک منبع آگاه،  آیت الله سلیمانی در پی این سوء قصد که  با حمله یک فرد مسلح در بانک ملی مرکزی بابلسر اتفاق افتاد جان خود را از دست داده است.

این منبع آگاه با بیان اینکه در جریان این سوء قصد ۳ نفر دیگر نيز مجروح شده اند، گفت: آیت الله سلیمانی در بانک ملی نشسته بود که فرد ضارب او  و تعدادی دیگر از مشتریان بانک را به رگبار بست.

روح الله سلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مازندران با تایید خبر قتل آیت‌الله عباسعلی سلیمانی عضو مجلس خبرگان رهبری در بابلسر گفت:  آیت‌الله سلیمانی صبح امروز در جریان حمله مسلحانه  به قتل رسید.

او با بیان اینکه نیروهای امنیتی ضارب را دستگیر کردند، افزود: هنوز انگیزه فرد تیرانداز از این اقدام مشخص نیست.

بر اساس برخی اطلاعات که باشگاه خبرنگاران جوان نمی تواند مستقلا آن را تایید کند فرد تیرانداز الف. ح از اهالی شهرستان بابلسر و یکی از مأموران انتظامات یک بانک دیگر بود که به بانک ملی آمده و مرتکب این جنایت شده است.

حادثه عملیات تروریستی نبود

حسینی پور استاندار مازندران با بیان اینکه این حادثه ساعت ۱۰:۳۰ امروز در شهرستان بابلسر اتفاق افتاد، گفت: ضارب در همان محل توسط عوامل انتظامی دستگیر شد و بررسی‌های اولیه برای انگیزه این اقدام حال انجام است.

او افزود: فرد ضارب از افراد بومی و اهالی منطقه بود و سابقه این فرد  حکایت از این دارد که این اقدام ماهیت تروریستی ندارد.

استاندار مازندران  ادامه داد: آیت الله سلیمانی برای انجام امورات بانکی به بانک مراجعه کرده بود و آنچه تاکنون مشخص شده این است که ضارب آیت الله سلیمانی را نمی‌شناخت.

حسینی پور گفت: فرد ضارب از عوامل شرکت‌های انتظامی بود که خدمات  انتظامی به بانک‌ها ارائه می داد.

او با بیان اینکه فرد تیرانداز داخل بانک حضور داشت و اسلحه نیز برای او بود، افزود: هنوز انگیزه ضارب از انجام این اقدام به طور کامل مشخص است.

تکذیب زخمی شدن سه فرد

سرهنگ سید جعفر ساداتی معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران گفت: در بررسی های اولیه و تحقیق از شاهدان عینی حادثه مشخص شد نگهبان مسلح بانک با استفاده از سلاح گرم اقدام به تیراندازی به سمت آیت الله عباسعلی سلیمانی کرده است.

او ضمن تکذیب خبر مصدومیت ۳ نفر در این حادثه از دستگیری ضارب از سوی ماموران انتظامی خبر داد و افزود: علت و انگیزه ضارب در دست بررسی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *