امام جمعه  صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در مصلای این شهرستان با گرامیداشت عید سعید قربان اظهار کرد: عید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمین است که بندگی محض به درگاه الهی در این روز به اثبات می‌رسد.       به گزارش رانکوه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی رنجبر وی با اشاره به ایام […]

امام جمعه  صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در مصلای این شهرستان با گرامیداشت عید سعید قربان اظهار کرد: عید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمین است که بندگی محض به درگاه الهی در این روز به اثبات می‌رسد.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی رنجبر وی با اشاره به ایام برگزاری مناسک حج افزود: حج یکی از احکام عبادی و از فروع دین اسلام است که یکی از علت‌های برگزاری اعمال حج بندگی و خودسازی، وحدت مسلمین برای حل مشکلات جهان اسلام و رسیدن به معرفت دینی است.

 

 

امام‌جمعه املش به برائت از مشرکین به‌عنوان یکی از یادگارهای امام (ره) و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در حج اشاره کرد و گفت: برائت از مشرکین تعبیری از قرآن کریم است که در این فریضه مسلمانان با بیزاری از ظالمان از مظلومان جهان حمایت و دفاع می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه صله‌رحم در روز عید قربان تأکید شده است، تصریح کرد: فرد باتقوا اهل صله‌رحم است حتی اگر ظلم و ستمی از سوی کسی به شما شده، شایسته است در این روز اختلافات را کنار گذاشته و با دیدار از همدیگر این سنت حسنه را در جامعه احیا کنید.

 

رنجبر با گرامیداشت سالروز شهدای منا بیان کرد: حادثه تلخ منا که براثر بی‌لیاقتی حکام آل سعود رخ داد فراموش‌شدنی نیست و آل سعود باید به جهان اسلام در خصوص این فاجعه پاسخ دهد. / فارس