06:14

1402/12/05

رمانده انتظامی استان گیلان خبر داد

رفع تصرف اراضی ملی ۴۰۰ میلیاردی در املش/ ۴ نفر دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف بیش از ۱۳ هزار و ۶۶۳ متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرستان املش خبر داد.

به گزارش رانکوه نیوز و به نقل از خبرگزاری پلیس، سردار عزیزالله ملکی اظهار کرد: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط ۴ نفر سودجو در مناطق ییلاقی شهرستان املش خبر داد و گفت: مأموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناسان اداره منابع طبیعی به آدرس محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان ضمن دستگیری متهمان تصریح کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، متهمان ۱۳ هزار و ۶۶۳ متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و ضمن ساخت مکان نگهداری دام در آنجا به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار و فنس محصور کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی به معرفی متهمان این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی اشاره کرد و با بیان اینکه با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد، افزود: کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی تصریح کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت‌های مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *