08:24

1402/09/11

آرامش و امنیت استان،مدیون تلاش های سربازان گمنام امام زمان است

 به گزارش صبح رانکوه، دکتر محمدعلی نجفی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان گیلان که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، رفع بیکاری و اشتغال زایی را یکی از بزرگ ترین دغدغه های مدیریت استان خواند و افزود: بیکاری در گیلان طی سال ۹۲ ، ۶ / ۱۳ درصد بوده که نسبت به سال ۹۱ دو درصد کاهش داشته که می کوشیم با حمایت از تولید و اشتغال و سرمایه گذاری، زمینه کاهش بیش از پیش بیکاری را فراهم کنیم.jpg1909

استاندار گیلان با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در گیلان در دولت تدبیر وامید گفت : در تلاشیم این نرخ همچنان روند نزولی خود را در استان طی کند .

وی کسب رتبه نخست گیلان در بخش بهبود فضای کسب و کار از سوی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی را اتفاقی بزرگ عنوان کرد وگفت :تلاش میکنیم این فضا بیشتر در خدمت تولید واشتغال قرار گیرید تا نرخ بیکاری همچنان روند نزولی خود را در استان طی کند .
دکتر نجفی با اشاره به تاکید رییس جمهوری مبنی بر ضرورت آماده سازی جامعه برای رونق تولید و خروج از رکود گفت: با متعادل کردن قیمت ها در بازار و مهار تورم، توانسته ایم آرامشی نسبی در گیلان برقرار کنیم.
وی همچنین آرامش و امنیت کشور و استان را مدیون تلاش های بی وقفه سربازان گمنام امام زمان (عج) دانست و از اهتمام آنان به برقراری آرامش قدردانی کرد وگفت :در فضای آرام است که میتوان بدون دغدغه به کار وتلاش پرداخت.
دکتر نجفی همچنین به شعار امسال تحت عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبری اشاره و اضافه کرد: با پرهیز از بداخلاقی در جامعه و توجه به تعقل گرایی و مشارکت همراه با همفکری برای تحقق سیاست های بزرگ دولت به منظور ایجاد نشاط در جامعه و تحقق عزم ملی تلاش کرده ایم.
استاندار گیلان با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب گفت: تاکید آموزه های دینی بر رعایت قناعت است و باید از اسراف جلوگیری و نسبت به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ملزم باشیم.
وی دستیابی به اقتصاد دانش بنیان، تبدیل ایده به خلاقیت، پرهیز از کارهای زائد و هزینه بردار و توجه به تولیدات داخلی و حمایت از آنها را یکی از رویکردهای مهم در استان عنوان کرد.
وی خودباوری ، خودکنترلی، تلاش مضاعف و عشق به فعالیت و توجه به سرعت، دقت ، سلامتی و پاکدستی را از رویکردهای مورد توجه در بخش مدیریت جهادی در گیلان عنوان کرد.
استاندار گیلان در توضیح دستآوردهای اقتصادی استان بویژه در بخش کشاورزی ، به دو محصول راهبردی چای و برنج گیلان اشاره و بیان کرد: برای نخستین بار، یکصد و ۶۰ میلیارد تومان در بخش چای اختصاص یافت که نه تنها امری کم سابقه بلکه بی سابقه بوده است.
وی این توفیق را مرهون همیاری دولت و مجلس ذکر و اظهار کرد: امسال با وجود خشکسالی، توانستیم سال موفقی را در بخش برنج پشت سر بگذاریم.
نجفی با بیان اینکه تاکنون ۷۵ درصد برنج گیلان برداشت شده، ابراز امیدواری کرد که با همدلی و وحدت و مدیریت جهادی شاهد رشد فزون تری در این بخش باشیم.
نجفی پیگیری و اجرای عملیات جمع آوری آب های سطحی شهرهای استان و کلانشهر رشت، مباحث مربوط به مطالعه و ساماندهی سواحل دریا و نیز بررسی ، احداث و گسترش استفاده از سدهای لاستیکی در کنار انواع دیگر سدها بمنظور مهار رودخانه های محلی و فصلی و تبدیل استان به پایلوت اجرای این نوع سدها را از جمله فعالیت های برجسته عمرانی استان ذکر کرد.
استاندار گیلان همچنین با اشاره به اینکه پیشرفت ها و تحولات علمی خوبی با درایت وزیر علوم در استان به وقوع پیوسته است.ابراز امیدواری کرد این تحولات مثبت و رو به رشد، با ادامه حضور دکتر فرجی دانا در وزارت علوم استمرار یابد.
وی شخصیت هایی همچون آیت الله بهجت فومنی، پروفسور سمیعی، پروفسور رضا، مرحوم صابری فومنی را از بزرگان فرهنگی گیلان ذکر و اضافه کرد: کسب رتبه های برتر دانش آموزان گیلانی در کنکور سراسری سال ۹۳ یکی دیگر از افتخارات استان در حوزه آموزشی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *