05:47

1402/12/12

آتش دست از سر جنگل‌های گیلان برنمی‌دارد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از وقوع حریق در سطح اراضی جنگلی هفت شهرستان طی ۱۲ ساعت گذشته خبر داد و گفت: این حریق‌ها در سطح مهار شده است.

به گزارش رانکوه نیوز، سرهنگ محمد قربانی لرد با اشاره به وزش باد گرم شدید از غروب روز گذشته، اظهار کرد: وزش باد گرم همچنان ادامه دارد و لذا عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان مستعد آتش‌سوزی هستند.

وی با بیان اینکه از عصر روز گذشته آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی شهرستان‌های آستارا، سیاهکل، رضوانشهر و رشت آغاز شد، تصریح کرد: با توجه به آماده‌باش نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، شاهد اطفاء این حریق‌ها در سطح بودیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان مساحت درگیر را حدود سه هکتار اعلام و اظهار کرد: از بامداد امروز حریق در عرصه‌های جنگلی ماسال نیز آغاز شده و همچنان در حال اطفاست؛ عملیات اطفا در یک مورد حریق در آستارا نیز هم اکنون در حال انجام است.

قربانی لرد همچنین از وقوع حریق در جنگل‌های رودبار و شفت نیز خبر داد و تاکید کرد: اگرچه این اراضی جزء مناطق حفاظت شده محیط زیست است، اما نیروهای یگان حفاظت با همراهی نیروهای امدادی و آتش‌نشانی و بسیجی و همیار طبیعت و مردم محلی در حال اطفاء آتش هستند.

وی از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان تا فردا خبر داد و عنوان کرد: نیروهای حفاظتی با استفاده از دمنده، کوله‌های آب‌پاش، آتش‌کوب و… اقدام به اطفاء آتش می‌کنند.

منبع: ايسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *