06:52

1403/05/02

آبرسانی به روستا های املش از طریق تانکر

81126754-5631250

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: به 62 روستا با تانکرهای سیار آبرسانی می‌شود.

 

به گزارش جیرگوابر نیوز «محمدعلی فرّ امینی» امروز(یکشنبه چهارم خردادماه) در جلسه‌ی آبفار گیلان با بیان اینکه 340 روستا در این استان با تنش آبی مواجهند، گفت: این روستاها در سطح 16 شهرستان گیلان و بیشتر در شهرستان‌های رودبار، لنگرود، لاهیجان، املش، رودسر و سیاهکل قرار دارند.

 

وی افزود: برای برطرف کردن مشکل کم آبی و یا نبود آب شرب در این روستاها، برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان خاطرنشان کرد: از این تعداد روستا، 62 روستا از طریق تانکرهای سیار آبرسانی می‌شوند.

 

فرّ امینی گفت: شناسایی منابع جدید آبی و اتصال آن به مدار شبکه و بهره‌برداری مناسب از آنها، یکی دیگر از اقدام‌هایی است که امیدواریم با پشتیبانی مسئولان ارشد استان بتوانیم، مشکل آب آشامیدنی روستاهایی با تنش را برطرف کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در مجموع برای برطرف کردن مشکلات کم آبی 340 روستای گیلان که با تنش آبی روبرو هستند به 240 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان ادامه داد:: در همین راستا سالانه اعتباراتی از ماده 10 و 12 خشکسالی و حوادث اختصاص یافته است.

 

فرّ امینی ابراز امیدواری کرد امسال هم با حمایت مدیران شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، استاندار و معاونت عمرانی استانداری گیلان روند تخصیص این اعتبارات شتاب بیشتری بگیرد و شاهد اجرای طرح‌های بیشتری بمنظور برطرف کردن تنش آبی روستاها باشیم./ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *