رانکوه نیوز

پایگاه خبری و تحلیلی

برگزاری دومین دوره مسابقه ی چالش جاذبه(نجات تخم مرغ)در کلاچای رودسر


تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ در ۹:۵۳ ق.ظ , کد خبر:   33308

دومین دوره مسابقات چالش جاذبه، نجات تخم مرغ به همت پژوهش سرای شهید جعفریان کلاچای ، در این شهر ساحلی برگزار می شود.

 

به گزارش صبح رانکوه، پژوهش سرای شهید جعفریان کلاچای ، دومین دوره از مسابقه چالش جاذبه ، نجات تخم مرغ ۱۶ اردیبهشت ماه در این شهر ساحلی برگزار می گردد.

خانم جوادی  گفت:  مسابقه نجات تخم‌مرغ یا چالش جاذبه (Gravity Challenge) اولین بار توسطNASA ، به منظور ساخت سازه‌ها و اجسامی که انسان را در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره‌های دیگر یاری کند اجرا شد.

وی ادامه داد: چرا که کاوشگرها باید در درون سازه‌هایی قرار گیرند که پس از برخورد با سیاره‌ها و اجرام آسمانی بتوانند، ضمن کاستن سرعت، به سادگی و با حفظ دستگاه‌های درون خود، با کم‌ترین خسارت بر سطح سیاره مورد نظر نشسته و به کاوش و بررسی بپردازند و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کنند.

مسئول پژوهش سرای شهید جعفریان کلاچای خاطرنشان کرد: ارائه‌ ایده‌هایی برای کاهش آسیب به بسته‌هایی که از طریق هواپیما برای کمک رسانی به مناطق مختلف فرستاده می‌شود از دیگر اهداف این مسابقه می باشد و این مسابقه هر ساله در کشورهای مختلفی از جمله آلمان، ایتالیا، هلند، روسیه، فرانسه و اکثر دانشگاه‌های معتبر دنیا از جمله آکسفورد، کمبریج، هاروارد برگزار می شود و این دومین سال است که پژوهش سرای شهید جعفریان اقدام به برگزاری آن نموده است./ رودسریها

نجات-تخم-مرغ-  1x1024