چای شما

مدیر هماهنگی و ترویج جهاد کشاورزی گیلان

تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۰:۰۱ ق.ظ , کد خبر:   7315
۷۰۰ مددکار ترویج کشاورزی در روستاهای گیلان فعالیت می‌کنند
 به گزارش صبح رانکوه ، مهندس علی‌اصغر داداش‌پور بعد از ظهر امروز در نشست با رئیس امور اراضی کشور با بیان اینکه در حوزه ترویج دغدغه این بود که در زمینه اقتصادی بودن کشاورزی برای مردم و آگاه‌سازی آنها از ظرفیت کشاورزی گیلان تلاش کنیم، اظهار کرد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان اقتصادی نیست و به همین دلیل با ارائه برنامه‌های مختلف در صدد افزایش تولید در واحد سطح و اقتصادی کردن کشاورزی برای بهره‌برداران هستیم.

وی با بیان اینکه ۵۹ شبکه ترویجی در دهستان‌های استان وجود دارد، افزود: ۲۷۰۰ تا ۲۸۰۰ روستا در گیلان وجود دارد که نیاز است در این روستاها مراکزی ایجاد شود تا کار توسعه و آموزش کشاورزی را انجام دهیم به همین دلیل ۹۱ شرکت استقرار یافته غیردولتی در روستاهای استان راه‌اندازی شده است.

مدیرهماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ۷۰۰ مددکارترویجی از تشکل‌های مردم نهاد در استان تشکیل شده است، گفت: ۱۲۰ سرباز ترویج در روستاهای استان فعالیت ترویجی انجام می‌دهند.

داداش‌پور تصریح کرد: به منظور توانمندسازی و آگاهی کشاورزان در زمینه تغییر کاربری برنامه‌های مختلفی داریم تا کشاورزی برای آنها جذاب شود و در قالب برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی این برنامه‌های ترویجی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در این برنامه‌های آموزشی توانمندسازی تولیدکنندگان مد نظر است، خاطرنشان کرد: سامانه پیامکی مروج همراه در استان راه‌اندازی شده که از طریق این سامانه شوراها و مسئولان ترویجی از برنامه‌های جدید مطلع می‌شوند.

مدیرهماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ترغیب کشاورزان به کشاورزی یکی از موارد مهم در جلوگیری از کاربری اراضی کشاورزی است، افزود: یکپارچه‌سازی اراضی باید به قانون مدونی تبدیل شود که در این زمینه دغدغه وجود دارد.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید