چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

مدیر جهاد کشاورزی املش:

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ در ۱:۰۸ ق.ظ , کد خبر:   65750
۵۰۰ کیلومتر از انهار کشاورزی رانکوه املش بتنی می شود

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: پانصد کیلومتر از انهار کشاورزی در پنج روستای رانکوه شهرستان املش بتنی می شود.

 

مسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت: با هدف کاهش میزان تبخیر و انتقال سریع آب مورد نیاز ۵۰۰ هکتار از شالیزارهای پنج روستای کهنه گویه علیا و سفلی، بهشت آباد سوخته کیش و رمشایه از بخش رانکوه شهرستان املش که از رودخانه کیارود رانکوه تأمین می شود؛ پروژه لاینینگ یا بتنی کردن نهر کشاورزی کهنه گویه به طول دو کیلومتر با اعتباری معادل ۱۲ میلیارد ریال از هفته گذشته آغاز شد.

وی افزود: علاوه بر شروع اجرای پروژه لاینیگ نهر کهنه گویه، کار مطالعاتی سردهنه سازی لردا سرا هم به پایان رسیده و این پروژه هم که به صورت تلفیقی اعریف شده با هشت میلیارد ریال اعتبار تا یک ماه آینده آغاز می شود.
امیر بنده ای تصریح کرد : بتنی کردن نهر کهنه گویه و سردهنه سازی لرداسرا در بخش رانکوه که آب کشاورزی ۵۰۰ هکتار از اراضی پنج روستای این بخش را تأمین می کند، از خواسته های دیرینه ی کشاورزان منطقه بوده که پیش بینی می شود در سال زراعی آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش  بیان داشت؛ : از مجموع هشت میلیارد ریال اعتبار سردهنه سازی لرداسرای بخش رانکوه شهرستان املش، دو میلیارد ریال از محل اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز و یک و نیم میلیارد ریال از محل حوادث غیرمترقبه و بقیه هم پس از پیگیری از منابع دیگر تأمین می شود.
گفتنی است که برای تأمین اعتبار و اجرای این دو پروژه و رفع مشکلات ناشی از تأمین آب مورد نیاز کشاورزی ساکنان این پنج روستا در سال های گذشته چندین و چند بار گزارش گرفتم و همکاران تحریریه هم لطف کردن و پخش کرده اند.
شهرستان املش ۳۵۰۰ هکتار شالیزار دارد.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید