چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۶ در ۸:۵۲ ق.ظ , کد خبر:   65038

معاون فرماندار املش خبر داد:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
۱۷ درصد جمعیت شهرستان املش سالمندان هستند

معاون فرماندار املش گفت: هفده درصد جمعیت شهرستان املش را سالمندان تشکیل می دهند.

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ رحمت حیدری نژاد در نشست کارگروه کمیته مناسب سازی شهرستان املش گفت: از مجموع ۴۳ هزار و ۲۲۵ نفر جمعیت این شهرستان ۷هزارو ۳۱۰ نفر معادل ۱۷ درصد افراد سالمند بالای ۶۰ سال در سامانه بهداشت دارای پرونده سلامت الکترونیک بوده و این میزان آمار سالمند در شهرستان املش باعث شده که از جمله شهرهای پیر استان گیلان محسوب شود.

وی افزود: وجود سالمندان نعمتی برای انتقال تجربیات تلخ و شیرین زندگی و مهارت های گوناگون آن به نسل جوان و نوجوان جامعه است که از این ظرفیت باید حداکثر استفاده و بهره برداری شود و این مایه ی خوشحالی و نشاط سالمندان هم می شود.

حیدری نژاد تصریح کرد: در تربیت نسل جدید باید به نحوی عمل شود که نسل جوان جامعه با افتخار از پدر و مادر پیر خویش نگهداری و مراقبت کند و به خود از این بابت ببالد و مسئولین و مدیران و کارکنان ادارات هم در مواجه با افراد سالمند در ادارات رعایت حال آنان را بنمایند.

معاون فرماندار املش بیان داشت: در اجرای پروژه های عمرانی، واگذاری سالن های ورزشی، احداث پارک های تفریحی و مبلمان شهری و جایگاه ویژه مشتریان در بانک ها، کتابخانه های عمومی و ادارات دولتی رعایت حال سالمندان این قشر عزیز جامعه به خوبی دیده شود.

وی  با انتقاد از شورا و شهردار قبلی املش گفت: پارک قدیمی و سنتی میرزا کوچک خان مرکز شهر املش یکی از بهترین تفرجگاه سالمندان ساکن شهر املش در چهار فصل به ویژه روزهای گرم و آفتابی بود که از دو سال قبل تاکنون با هدف مرمت و بهسازی، نیمه کاره رها شده است.

معاون فرماندار املش خاطرنشان کرد: نوع زندگی مردم در حال حاضر با گذشته نه چندان دور بسیار تغییر کرد

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید