چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۷ در ۷:۳۷ ب.ظ , کد خبر:   73209

رئیس سازمان چای کشور

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
۱۱۲ هزار تن خرید تضمینی برگ سبز چای/ پرداخت تمامی مطالبات چایکاران

رئیس سازمان چای کشور گفت: در سال زراغی امسال بالغ بر ۱۱۲ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است و برای ولین بار تمامی مظالبات دولت به چایکاران پرداخت شد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز،ذ حبیب جهانساز در نشست آموزشی با موضوع «توصیه کودی باغ‌های چای با استفاده از نقشه‌های پنه بندی عناصر غذایی خاک» در  پژوهشکده چای کشور برگزار شد اظهار داشت: اگر تمام برنامه ها  و سیاست گذاری ها ی ما بگونه ای طراحی بکنیم که چرخه ی اقتصادی که کشاورز داشته باشد که جلوی تغییر کاربری و مهاجرت را گرفته ایم.به توسعه ی اشتغال کمک کرده ایم.

 

 

وی افزود: ۹۶% از مطالبات را پرداخت کرده ایم ۴یا ۵% از بخش مطالبات مانده که انشالله آن هم تا۱ ماه آینده پرداخت خواهیم کرد ،هدف اصلی سازمان چای ارتقای صندوق تخصصی چای است در این راستا باید سرمایه صندوق چای را به بالای ۵۰۰ میلیارد تومان برسانیم

 

 

جهانساز با اشاره به اینکه صنعت چای در استان گیلان توان گردش مالی ۵۰۰ میلیارد تومانی در سال را دارد، گفت: علی رغم این توان بالا اما کشاورزان ما در حال خروج از باغ هستند و برنامه ما باید در راستای استقرار کشاورز و ماندگاری آن در روستا باشد.

 

 

وی با اشاره به بحث صادرات و واردات چای گفت: امسال با همه مشکلات حدود ۱۰ هزار تن چای ایرانی به ارزش ۱۴ میلیون دلار صادر شده است.که این میزان صادرات چای باعث شد از ورود ۲۵ هزار تن چای به داخل کشور و ۱۳۴ میلیارد تومان خروج  ارز از کشور گرفته شود.

 

 

جهانساز خاطر نشان کرد:  افزایش قیمت دلار به تولیدکنندگان چای در داخل قدرت بیشتری برای رقابت برای رقابت با محصولات خارجی و بازارهای خارجی داده است و باید با استفاده از ابزارهای قانونی از جمله افزایش تعرفه بر واردات چای این قدرت رقابت حفظ شود.

 

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید