چای شما
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ در ۲:۵۲ ب.ظ , کد خبر:   81805

رئیس اداره شیلات رودسر و املش خبر داد:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
۴ پروژه شیلاتی هفته دولت در رودسر و املش به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس اداره شیلات رودسر و املش گفت: همزمان با هفته دولت امسال ۴ پروژه آبزی پروری در شهرستان های رودسر و املش با اعتبار یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان به بهره برداری می رسد.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، علی‌اکبر قربان‌نیا ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران در رودسر با اشاره به اینکه همزمان با هفته دولت امسال چهار پروژه آبزی پروری در شهرستان‌های رودسر و املش بهره برداری می شود، اظهار کرد: برای بهره برداری از این طرح‌ها بیش از یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان اعتبار و تسهیلات هزینه شده است.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته با اجرای طرح‌های پرورش ماهیان خاویاری تعداد مزرعه پرورش این نوع ماهیان به ۱۱ مزرعه ارتقا یافت، افزود: ظرفیت تولید در این زمینه به بیش از ۲۰۰ تن رسیده است.

 

قربان‌نیا در ادامه با اشاره به استحصال ۷۵۰ کیلوگرم خاویار به ارزش شش میلیارد تومان در شهرستان رودسر، گفت: استحصال این میزان خاویار سبب شده تا جایگاه شهرستان رودسر در استان از ششم به دوم ارتقا یابد.

 

فعالیت ۱۴۰ مزرعه پرورش ماهی در رودسر

وی همجنین به فعالیت ۱۴۰ مزرعه پرورش ماهی با ظرفیت تولید هزار و ۲۷۰ تن در شهرستان رودسر اشاره و تصریح کرد: در راستای پرداخت تسهیلات در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد دو برابری در شهرستان رودسر هستیم.

 

قربان‌نیا پروژه پرورش زالوی طبی با ظرفیت تولید ۵۰ هزار قطعه، پرورش ماهیان خاویاری با ظرفیت دو تن در سال را از جمله طرح‌های قابل افتتاح در املش عنوان کرد و افزود: در مجموع برای اجرای این طرح ها ۲۰۰میلیون تومان اعتبار هزینه شده و برای سه نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.

 

وی ادامه داد: در شهرستان املش ۷۰ مزرعه پرورش ماهی با ظرفیت تولید ۲۲۵ تن در سال فعالیت می کند که بیشتر این مزارع از نوع خرد هستند./ مهر

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید