چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۱ ب.ظ , کد خبر:   83226

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
یادواره ۷هزار زن شهیده در رانکوه برگزار شد

آیین گرامیداشت ۷هزار زن شهیده کشور و ۳۳شهیده زن گیلان ششمین  روز مهر ماه در مسجد امام موسی کاظم( ع)  اسماعیل گوابر با حضور زنان متدین رانکوهی و جمعی از مسئوولان محلی برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ حجت الاسلام شعبانی از روحانیون رانکوه  در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان بویژه زنان شهیده انقلاب اسلامی افزود:امروز ما و شماعزیزان مهمان شهدای والامقامی هستیم که غیرتشان از برخی از مردان بیشتر بوده است.

 

وی افزود:مادران و خواهرانی که از بچه وزندگی شان گذشتند و برای حمایت از برادران دینی شان و حمایت از قرآن،عفت،حجاب وناموس پا در عرصه میدان نبردگذاشتند.

 

شعبانی افزود:افتخار ما است که زیر لوای شهدای والامقامی باشیم که همیشه نام ونشان شان در علو درجات است.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه امروز دشمنان چشم دیدن اتحاد ما،سرافرازی را ندارد،افزود:امروز دشمنان دین ،قرآن،مدنیت ،عفاف وحجاب دوست ندارند چراغ مسجدی روشن باشد.امروز دشمنان دوست ندارند مادران ودختران ما دارای عفت ،حیا باشند.

 

وی با بیان اینکه عزت ما پابست وجود عزت نظام و رهبریت معظم انقلاب است افزود:من وشما باید درهمه امورات عالم پیش قراولان رهبری عزیز باشیم .

خطیب یادواره ۷۰۰۰شهید زن گیلان با اشاره به اینکه امروز دشمنان ما آنقدر رخنه کرده اند که نام شهدای عزیزمان را از کوچه ها وخیابان ها برمیدارندافزود:بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند: ما نام کوچه ها وخیابانها رابنام شهدا طنین انداز کردیم که یادمان نرود که چه جوانانی را تقدیم این انقلاب ونظام کردیم.یادمان نرودوقتی از کوچه ها عبور میکنیم خط معبر چه شهیدی است.

وی با تاکد براینکه باید از شهدای والامقامی که همه وجودشان را گذاشتندتا من وشما عزت مدار باشیم درس بگیریم افزود:امروز دشمن بر زندگی و لقمه ها و سفره های من وشما نفوذ کرده است .

وی با بیان اینکه امروزمن وشما مدیون خون پاک شهدایی هستیم که از جان ،مال،زندگی و فرزندانشان گذشتندافزود:بالغ بر ۷۰۰۰پدرومادر شهدای گمنام چشم انتظاردیدن فرزندانشان را می کشند.

حجت الاسلام شعبانی در پایان افزود:زمانی ما میتوانیم جوابگوی پدران ومادران شهدا و قدردان خون پاک شهدا باشیم که از ولی امر مسلمین جهان پیروی کنیم ودرکنار عبادت اطاعت کامل از خداوند داشته باشیم.

 

خبرنگار و عکاس: عزیز عابدی


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید