چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ در ۶:۵۹ ب.ظ , کد خبر:   79369

مدیرکل انتقال خون گیلان در گفتگو با رانکوه نیوز خبر داد

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
گیلان از استان های پرمصرف خون است

مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: گیلان از استان های پرمصرف خون است

 

 

بمناسبت ۲۴ خرداد روز جهانی اهداء خون ،دکتر احمد مرادی مدیر کل انتقال خون استان گیلان در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز با تبریک فرا رسیدن روز جهانی اهداء خون خاطر نشان کرد:ازهمه برادران و خواهران که به رفع دغدغه بیماران با اهداء خون کمک می کنند و نگاه شان انسان دوستانه است تقدیر و تشکر ویژه می نمایم.

 

وی با اشاره به اینکه فلسفه وجودی انتقال خون با اهداء کنندگان است افزود:استان گیلان جزء ۳ استان سالمند واز استان های پرمصرف خون است.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد:مادر استان ۴ سانتر فعال جراحی قلب داریم که یک جراحی قلب به ۴ واحد خون نیاز داردوانجام این پروسه ممکن نیست مگربا کمک اهداء کنندگان.

 

مدیر کل انتقال خون استان گیلان افزود:ما۶ شش مدافع حرم داریم که اهداء کنندگان خون دراستان بودندواین نشان از اینست که مشکلات بیماران برای مردم همیشه درصحنه گیلان قابل اهمیت است.

 

وی با اشاره به اینکه گیلان ۷درصد جمعیت تالاسمی را دارد افزود: در مرکز استان توانستیم مجهزترین سامانه اهداء خون را در شهرداری راه اندازی نماییم تا به اهداء کنندگان نزدیکتر شویم.

 

مرادی درادامه گفت:منطقه آزاد خوزستان برای خورستان اتوبوس تازه گرفته و گیلان اتوبوس ۸۴ خوزستان را گرفته خبرداد و گفت:۸۲هزار واحد تحت پوشش اهداء کننده خون هستند.

 

وی درخصوص پالایشگاه خون نیز افزود:زمین آن جهت احداث پالایشگاه خریداری شده است و درحال پیگیری می باشد.

 

دکتر مرادی مدیر کل انتقال خون استان همچنین از استاندار گیلان که خود اهداء کنند خون هستند تقدیر نمود وگفت:استاندار محترم هشتکی راه انداختند و مسوولین را برای اهداء خون دعوت کردند.

 

دکتر مرادی با بیان اینکه فابیسم یکی از دغدغه های استان گیلان است ودرمان فابیسم فقط نیازمند خون است افزود:پتانسیل استان گیلان بالا است و اگر مردم به عنوان بسیج همگانی به اهداء خون کمک نمایند مشکلات این استان حل خواهد شد

 

وی درپایان از وجود ۷ پایگاه انتقال خون درشهرستان رشت خبرداد.

 

عکس و خبر: ابوالفضل شکری


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید