چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۷ در ۵:۵۴ ب.ظ , کد خبر:   71768

نماینده مردم لنگرود

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
کاهش جمعیت روستاها نگران کننده است

نماینده مردم لنگرود گفت: ۴۰ در صد مردم  گیلان در روستاها زندگی می کنند

 

به گزارس خبرنگار رانکوه نیوز؛ مهرداد لاهوتی در همایش روز در لنگرود گفت: از ان جایی که ۵۰% از جمعیت کشور مان را خانم ها تشکیل میدهند در برنامه ششم توسعه تکلیف شده است که تا پایان برنامه ششم باید ۳۰% درصد از مدیریت کشور بر عهده خانم ها باید باشد.

 

وی افزود: طبق آخرین سرشماری در متوسط کشوری ۷۵% از مردم در شهر ها زندگی میکنند و تنها ۲۵% در روستا که این بسیار امار نگران کننده ای می باشد.با احتساب این آمار در گیلان نیز ۴۰% از مردم در روستا و۶۰% از مردم در شهر ها زندگی می کنند.

 

لاهوتی بیان داشت: بزرگترین معضل حاشیه نشین ها هستند که طبق آمار در کشور ۱۱میلیون نفر می باشند که علت اصلی این امر مهاجرت از روستا به شهر می باشد

 

وی اظهار داشت:  دولت سیستم ابیاری کشاورزی را برای تمام کشاورزان رایگان کرده است یعنی اگر شما یک هکتار باغ داشته باشید دولت برای شما آبیاری سیستم جدید در اختیارتان میگذارد.

 

نماینده لنگرود گفت: دولت با پرداخت تسهیلات کم بهره به روستاییان در قالب اعطای وام های با سود ۶% با تنفس ۳ ساله با کمک ۴ بانک پست بانک،باک کشاورزی، بانک تعاون و مهر اقتصاد نوین این تسهیلات به روستاییان واگذار می شود

عکس و خبر:ابوالفضل شکری

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید