چای شما
تاریخ انتشار : ۷ مهر ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۲ ب.ظ , کد خبر:   8916

وبلاگ یادداشتهای یک پا برهنه

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
چشیدن طعم استقلال بعد از دوقرن استعمار
نمی دانم روزی که امریکایی ها جان سگ هایشان را بر جان ایرانی مقدم کرده بودند، روزی را می دیدند که ایران و ایرانی طومار نفوذ و استعمار کشورشان را به هم بپیچد؟

به گزارش سرویس وبلاگستان صبح رانکوه:وبلاگ یادداشتهای یک پابرهنه نوشت:نمی دانم آن روزها که روس ها و انگلیس ها و عثمانی ها جان و مال و ناموس ایرانی و خاک ایران زمین را به غارت می بردند، کسی می توانست تصور کند که روزی در آینده ای به اندازه ی دو قرن خواهد آمد که فرزندان این سرزمین پوزه متجاوزان و یک جهان کفر را به خاک بمالند؟

نمی دانم آن روزها که فرزندان ایرانی زیر چکمه های استبداد و استعمار از گرسنگی می مردند و نوامیس ایرانی هتک حرمت می شدند، در پایتخت روس و انگلیس کسی پیدا می شد که آینده را ببیند و بگوید ایرانی ها در مقابل یک جهان، طولانی ترین جنگ قرن را رقم خواهند زد و نخواهند گذاشت این بار صدای ضجه های کودکان ایرانی در میان قهقهه متجاوزان گُم شود.

نمی دانم آن روزها که شجاعان جنوب در میان خیانت های مصدق السلطنه ها و دیگر انتلکتوئل ها مقابل انگلیسی ها صف کشیده بودند، به ذهن شان می رسید که در آینده ای نه چندان دور مردانی خواهند آمد که در دنیایی از خیانت و مکر و تمسخر فرزندان همان انتلکتوئل ها، دنیای غرب  و شرق را به نابودی سوق دهند؟

نمی دانم آن روزها که فریادهای “یا عباس” زنان شیعه ی ترک یگانه پناهشان در برابر چشمان حریص و دست اندازی روس ها و عثمانی ها بود، کسی فردایی را می دید که در آن فردا شعارهای “یاعباس” یک جهان کفر را به زانو درآورد؟

نمی دانم روزی که انگلیسی ها از فتوای یک مرجع شیعه به خود پیچیدند، روزی را می دیدند که عشق یک فقیه شیعه، حسین فهمیده ها بسازد؟

نمی دانم روزی که امریکایی ها جان سگ هایشان را بر جان ایرانی مقدم کرده بودند، روزی را می دیدند که ایران و ایرانی طومار نفوذ و استعمار کشورشان را به هم بپیچد؟

می دانم که عاقبت بعد از دو قرن استعمار و استبداد، ایران و ایرانی در سایه لا اله الا الله و تبعیت از امامت امت توانست طعم عزت نفس را بچشد، طعم استقلال، طعم بودن، طعم هویت داشتن، طعم تحقیر نشدن.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید