چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ در ۷:۲۰ ب.ظ , کد خبر:   76700

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
پیام تبریک امام جمعه املش به مناسب ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر

امام جمعه  املش در پیامی ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر را تبریک گفت.

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز در پیام حجت الاسلام صفری آمده است :

بسم الله ارحمن الرحیم

سیزدهم رجب، روز بس مبارکی است، روزی که نور ولایت (ع) تابیدن گرفت و جهان از نور او پرفروغ گشت.

در تاریخ آمده است که مادر آن بزرگوار یعنی فاطمه بنت اسد هر وقت محمد (ص) را که هنوز به پیامبری مبعوث نشده بود می‌دید به احترام وی از جای برمی خیزید.
روزی محمد (ص) به او گفت، زن تو آبستنی من راضی نیستم برای من این طور از جای بلند شوی، فاطمه گفت: به خدا قسم هر وقت شما را می‌بینم جنینی که در شکم دارم به گونه‌ای جابجا می‌شود که مرا ناگریز می‌سازد که از جا بلند شوم.
فاطمه مادر علی (ع) و دختر اسد بن هاشم یعنی دختر عموی شوهر خود ابوطالب بود و آن‌ها نخستین همسرانی بودند که به هاشم منتسب بودند.
این بانوی بزرگوار که افتخار پرستاری از پیغمبر خدا را داشت در ۱۳ رجب که درد زائیدن بر وی فشار آورد، آمد و در مقابل کعبه ایستاد و گفت: پروردگارا تو را به عظمت این خانه و به مقام کسی که آن را بنا کرده است سوگند که درد زائیدن را بر من آسان گردان.
کسانی که ناظر بودند با کمال تعجب دیدند ناگهان ضلع بالای حجرالاسود شکاف برداشت و فاطمه همسر ابوطالب به درون کعبه رفت و شکاف دیوار به هم آمد.
موضوع بلافاصله دهن به دهن گشت و همه باخبر شدند همسر ابوطالب سه روز در خانه کعبه به سر برد روز چهارم کسانی که پیرامون کعبه گرد آمده بودند دیدند دیوار کعبه از همان جا بار دیگر شکافت و آن بانوی سرفراز در حالیکه نوزاد خود را در آغوش دارد از درون خانه خدا خارج شد.
نوزاد اولین باری که چشم باز کرد آنگاه بود که پیامبر او را از مادرش گرفت و او را بوسید و نامش را علی گذاشت و آینده درخشان او را به زن عمویش مژده داد.

او آمد تا عدالت را معنی بخشد و شجاعت را تمام کند و معرفت را به ذات حق را به کمال برساند او آمد تا سکوت کعبه را بشکند و
بت‌های جاهلیت و خودپرستی و دنیاپرستی و دنیادوستی را خرد نماید.

او آمد تا تیغ ذوالفقار برکشد و بر هر چه نفاق و زر پرستی و حق کشی است فریاد زند و نجابتش عالم را درنوردد.

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و ایام فرخنده، روز پدر را صمیمانه به همه پدران فداکار این مرز و بوم تبریک و تهنیت عرض کرده و ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای همه عزیزان، امید است در پرتو عنایت خداوند متعال همواره سربلند و تندرست باشید.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته
۱۳۹۷/۱۲/۲۸

محمد صفری
امام جمعه شهرستان املش


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید