چای شما

با حضور مسئولان استانی؛

تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ در ۲:۲۹ ب.ظ , کد خبر:   16129
پل بزرگ ماچیان رودسر افتتاح شد

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه پل بزرگ ماچیان رودسر افتتاح شد، گفت:عملیات اجرایی پل اصلی در ابتدای سال ۹۲ آغاز و با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال افتتاح شد.

 

 

به گزارش صبح رانکوه ، شعبانعلی خاوری ظهر امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پل بزرگ ماچیان این شهرستان، با اشاره به مشخصات فنی این پل، اظهار داشت: پل ماچیان دارای چهار دهنه ۲۵ متری به طول ۱۰۰ متر و عرض سوراه‌رو ۱۱٫۳ متر و دارای دوخط پیاده‌رو با عرض ۱٫۵ متر است.

وی افزود: این پل به صورت دو جزیی فلزی بتنی از نوع کامپوزیت ساخته شده که در آن ۳۸ شمع با قطر ۱٫۲ متر به کار رفته و دارای دیوار برگشتی به طول ۸۰ متر است و شمع‌های بکار رفته در این دیوار نیز ۳۹ عدد با قطر۰٫۸ متربوده و طول آب شکن بتنی آن ۳۵ متر است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه پل ماچیان راه ارتباطی رودسر به رحیم آباد و اشکورات محسوب می‌شود، گفت: این پل بر اثرجاری شدن سیل و طغیان شدید رودخانه در سال ۹۱ تخریب شد و اداره کل راه و شهرسازی گیلان به منظور رفاه مردم منطقه نسبت به احداث آب‌نمای موقت اقدام کرد.

خاوری تصریح کرد: پس از آن با تامین اعتبار لازم، عملیات اجرایی پل اصلی در ابتدای سال ۹۲ آغاز شد و با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در دهه فجر ۹۳ به بهره‌برداری رسید.

وی بهره‌برداری از پروژه‌های راهسازی از جمله روکش آسفالت کمربندی کلاچای به طول ۴٫۶ کیلومتر، بهسازی محور رحیم آباد به قزوین به طول سه کیلومتر، روکش آسفالت کمربندی رودسر به طول ۴٫۵ کیلومتر را از دیگر پروژه‌هایی برشمرد که در این روز به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خاطرنشان کرد: در بخش آسفالت راه‌های روستایی ۱۵٫۱۹ کیلومتر شامل، بهسازی و روکش آسفالت روستاهای کویه، لشکاجان، بازرگان محله، آسفالت محور روستایی سیاهکلرود، روکش آسفالت راه چایچان، بهسازی وآسفالت راه روستایی پلام، زیرسازی و آسفالت راه روستایی لیما گوابر، بهسازی و آسفالت سه کیلومتر از محور رحیم آباد به طول و تعریض ۲۲ دهانه آبرو و احداث دیوار در این محور از جمله پروژه‌هایی هستند که به صورت پایلوت به بهره‌برداری می‌رسند و با اجرای این پروژه‌ها بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ خانوار بهره‌مند شدند./تسنیم

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید

 • پاسخ
  مقدم
  بهمن ۲۶, ۱۳۹۳ در ۳:۲۶ ب.ظ

  با سلام
  این پل بیشتر به اسم پل ورودی شهر رحیم آباد معروف است وپیشنهاد می گردد عنوان اصلاح گردد ویا بصورت پل ورودی ماچیان به رحیم آباد ذکر گردد . چون اصل رودخانه پلرود متعلق به اشکورات رحیم آباد می باشد و این پل روی رودخانه پلرود رحیم آباد احئاث شده است.

 • پاسخ
  زمانی
  تیر ۲, ۱۳۹۴ در ۱:۳۷ ب.ظ

  با سلام خدمت آقای مقدم من با نظر شما موافقم که این پل . پل ورودی به رحیم آباد است ولی چه کنیم با خود بزرگ بینی ماچیانیها والبته بعضی از رحیم آبادی ها …….. بی خیال