چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۷ در ۹:۰۴ ب.ظ , کد خبر:   74503

سرپرست اداره چای املش در گفتگو با رانکوه نیوز،

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
پرداخت ۹۹ درصد مطالبات چایکاران املشی

سرپرست اداره چای املش از پرداخت ۹۹ درصد مطالبات چایکاران این شهرستان خبر داد.

 

 

آقاجانی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز، با بیان اینکه ۹۹ درصد مطالبات چایکاران املشی پرداخت شده است، گفت: تاکنون ۴۷ میلیارد و ۲۳۶ میلیون تومان مطالبات چایکاران املشی پرداخت شد که تنها یک درصد از مطالبات چایکاران به ارزش ۴۴۹ میلیون ریال باقی مانده است.

 

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۲۴ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران املشی خریداری شده است، اظهار داشت: از این مقدار ۳۷ درصد برگ سبز درجه یک و ۶۲ درصد درجه دو است.

 

آقاجانی با اشاره به این که  تعداد ۳۷ باب کارخانه چایسازی در شهرستان املش وجود دارد افزود: از این تعداد ۳۳ عدد در سال ۹۷ فعال بودند، و مساحت سطح زیر کشت باغات چای بیش از ۳۹ هزار هکتار بوده و ۸۳۸۶ جلد دفترچه برای چایکاران صادر شده است.

 

 

سرپرست اداره چای املش بیان داشت: تا کنون از ۱۶۲۶ نفر  معرفی شده ، حهت دریافت تسهیلات از صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور در شهرستان املش ، ۱۵۰۳ نفر موفق به دریافت این تسهیلات با کارمزد ارزان شدند. که در این راستا ۲۰٫۱۰۲٫۶۴۸٫۵۰۰ ریال تسهیلات پرداخت شده است.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد تعداد ۱۷ نفر جهت دریافت  تسهیلات ماشین‌آلات کشاورزی به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی شده که در این راستا ۸۴۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال پرداخت شده است.

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید

 • پاسخ
  عسکری
  دی ۱۲, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۹ ب.ظ

  سلام …

  این مقدار ۳۷ درصد برگ سبز درجه یک و ۶۲ درصد درجه دو است.!!!

  آقا این جمعش شد ۹۹ درصد یک درصد باقیمانده رو چی خریدن که میخوان پولش رو بدن !!!
  ضمنا واحد شمارش کارخانه عدد نیست باب یا مجموعه است …