چای شما
تاریخ انتشار : ۴ آذر ۱۳۹۷ در ۳:۱۱ ب.ظ , کد خبر:   73309

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
پرداخت خسارات چایکاران شمالی تا یک ماه آینده

رئیس سازمان چای کشور‌ گفت: در حال حاضر یک ماه تا پایان مهلت بیمه فراگیر باغات چای باقی مانده است بنابراین با اتمام آن فرآیند ارزیابی و پرداخت خسارت به چایکاران شمالی آغاز می‌شود.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، حبیب جهانساز اظهار داشت:‌ در حال حاضر حدود ۷ و نیم میلیارد تومان از قدرالسهم کارخانجات چایسازی باقی مانده است که انتظار داریم با روند خوبی که اخیراً توسط آنان در پیش گرفته شده مابقی مطالبات باقیمانده چایکاران شمالی به زودی به حساب آنان واریز شود.

رئیس سازمان چای کشور‌ ضمن اشاره به اینکه دولت قدرالسهم خود را به طور کامل پرداخت کرده است عنوان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۲۱۲ میلیارد تومان از کل مطالبات چایکاران شمالی پرداخت شده است و مابقی مبالغ باقیمانده نیز به صورت تدریجی به حساب‌هایشان واریز می‌شود.

جهانساز از پرداخت مابقی قدالسهم مربوط به کارخانجات در روزهای آینده خبر داد و تصریح کرد:‌ با احتساب مبالغی که در روزهای گذشته پرداخت شد کارخانجات شمال بیش از ۹۵ درصد از قدرالسهم خود را پرداخت کرده‌اند و تنها حدود ۷ و نیم میلیارد تومان از قدرالسهم آنان باقیمانده است.

وی قدرالسهم قابل پرداخت کارخانجات چایسازی شمال را ۹۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و ابراز داشت:‌ امیدواریم کارخانجات و واحدهای فرآوری چای شمال نیز هرچه زودتر مبالغ مورد نظر را به حساب سازمان چای واریز کنند تا مطالبات چایکاران به صورت کامل به حساب آنان واریز شود.

رئیس سازمان چای کشور نوع برگ سبز تحویل داده شده کشاورزان به کارخانجات چایسازی را نیز برشمرد و عنوان کرد:‌ تا تاریخ ۳۰ مهر ۹۷ حدود ‌۳۹ هزار و ۹۸۳ تن برگ سبز درجه یک و ۷۲ هزار و ۷۵۳ تن نیز برگ سبز درجه دو توسط کشاورزان به واحدهای فرآوری تحویل داده شده است.

جهانساز‌ محاسبه و پرداخت بیمه چایکاران شمالی را نیز مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با ابتکار سازمان چای کشور و پوشش بیمه فراگیر باغات چای امکان پرداخت خسارت ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه نظیر بروز خشکسالی و سرمازدگی محصولات کشاورزان به خوبی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه برای پرداخت خسارت به چایکاران شمالی کارشناسان حوزه فنی این سازمان باید اعلام نظر کنند تصریح کرد: در حال حاضر یک ماه تا پایان مهلت بیمه فراگیر باغات چای باقی مانده است بنابراین با اتمام آن فرآیند ارزیابی و پرداخت خسارت به چایکاران شمالی آغاز می‌شود.

‌رئیس سازمان چای کشور به احتمال وقوع حوادث غیرمترقبه و وارد آمدن آسیب به باغات چای اشاره کرد و بیان داشت:‌ امیدواریم دیگر شاهد بروز این دست از اتفاقات نباشیم اما در صورت وقوع هرگونه حادثه خسارتی مشمول بیمه،‌ مبالغ مورد نظر برای جبران به کشاورزان پرداخت می‌شود.

منبع: تسنیم


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید