چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۸ مهر ۱۳۹۸ در ۲:۴۸ ب.ظ , کد خبر:   83306

رئیس صنعت ومعدن تجارت استان گیلان در جلسه رفع موانع تولید املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
پرداخت تسهیلات به ۷۸ واحد تولیدی در سال ۹۸

رئیس صنعت ومعدن تجارت استان گیلان از پرداخت تسهیلات به ۷۸ واحد تولیدی در سال ۹۸ خبر دا .

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ فرها  دلق پوش در جلسه کارگروه رفع موانع تولید شهرستان املش خاطرنشان کرد:شهرستان املش با دارا بودن ظرفیتهای مطلوب که در حوزه گردشگری-کشاورزی وبخشهای دیگر است اما صنعت بعنوان یک امر مهم و ضروری در پشتیبانی همه بخشها است وهیچ جای دنیا نیست که صنعت درآن نباشد.

 

وی از وجود دوناحیه صنعتی در شهرستان املش خبرداد و گفت:ظرفیتهایی در همین شهرک ها ونواحی صنعتی وجود دارد و خارج از آن هم ظرفیت هایی داریم.

دلق پوش با بیان اینکه از تغییر کاربری اماکن صنعتی به غیر صنعتی بطور جدمخالف هستیم افزود:لازم است در منطقه املش که از ظرفیت های کشاورزی برخوردار است درحوزه کشاورزی،صنایع فراوری،بسته بندی و بخشهای مختلف صنعتی و تولیدات خام استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه ما باید به صنعت بعنوان یک امر بسیار مهم در توسعه نگاه کنیم افزود: در شهرستان املش ۵۴موردپروانه بهره برداری در حوزه واحدهای صنعتی صادر شد که با اشتغال مستقیم ۱۳۷۲نفر را تامین و با سرمایه گذاری بالغ بر۳۳۶میلیاردتومان را تامین کرد.

رئیس صنعت ومعدن تجارت استان همچنین از صدور جواز تاسیس صنعتی و پیشرفت فیزیکی از ۱۰درصد تا ۹۰درصد خبرداد وگفت:۲۴واحد جواز تاسیس با سرمایه گذاری ۱۰۱میلیاردتومان و ایجاد اشتغال ۷۸۰نفر بطور مستقیم صادر شد ودرکنار آن هم دوواحد طرح توسعه داشتیم و برای آنها نیز ۲ میلیارد تومان تسهیلات با اشتغال ۳۰نفر داده شد .

 

وی اضافه کرد:مجموعا جواز تاسیس و طرح توسعه ۸۱۰نفر اشتغال ودرکنار آن ۱۳۷۲نفر می باشد.دلق پوش به حوزه عملکرد کارگروه استانی پرداخت وگفت:کلیه پرداخت ها درسال ۹۷ هزار و۲۰۰میلیارد تومان منابع برای رونق تولید داشتیم که انجام شد.

وی افزود:درصد جذب نسبت به سهمی که در شهرستان ها تعیین شده بود از مجموع ۱۲۰۰میلیارد تومان ۴۵درصد حدود۵۴۸میلیارد تومان جذب گردید.

وی با بیان اینکه منابع مالی و سیاست های پولی ومالی عامل محرک اقتصادی و توسعه اقتصادی وصنعتی هستند افزود:انشاا… که مورد توجه بیشتری قرار گیرد و در حال حاضر رتبه پانزدهم کشور را درحوزه عملکردی سال ۹۸ از مجموع مبلغ تسهیلات پرداختی با اعتبار ۶۴میلیارد تومان بوده است.

دلق پوش همچنین ازجایگاه ششم کشور برای رفع مشکلات و رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی خبرداد و گفت:تعداد پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ۷۸ مورد در سال ۹۸ بود که امیدواریم توجه بیشتری شود.

رئیس صنعت معدن وتجارت استان همچنین افزود:ملاک ارزیابی کارکرد ما همین تعهدات حوزه رونق تولید است.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید