چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

امام جمعه شهرستان املش:

تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ در ۷:۲۶ ب.ظ , کد خبر:   70047
هیأت ها باید تدبیری بیندیشند تا جوانان را شیعه اعتقادی بار بیاورند

امام جمعه املش در همایش بزرگ خادم الحسین(ع) هئیت های عزاداری و هیئت امناء مساجد شهرستان املش گفت:مساجد و هیئت های ما باید بتوانند جوانان ما را شیعه اعتقادی بار بیاورند نه شیعه سیاسی و محبتی، ؛چرا که میان این دو فرق بسیاری است.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صفری افزود : در ایام محرم آقایان طلاب محترم و مداحان اهل البیت و هیئت امناء هیئت های عزاداری و مساجد شهرستان،همه بایستی زمینه را فراهم کنند تا بتوانیم بهترین بهره و استفاده را ازمجلس سیدالشهدا داشته باشیم؛ در جلسات عزاداری سیدالشهدا،شور بالاست و ما بایستی تلاش کنیم تا بهمراه آن شعور نیز بالا رود.

وی تصریح کرد:حسین یعنی اخلاق، حسین یعنی ادب، حسین یعنی ایثار و فداکاری، حسین یعنی تواضع. در مجلس حضرت سیدالشهدا(ع) مردانگی ها باید بالا رود مداحان و طلاب محترم بایستی اشعار مناسب و مطالب درست و دقیق به مردم برسانند.

امام جمعه املش خاطر نشان کردن: در مجلس امام حسین کسی حق ندارد به کسی نگاه بدی داشته باشد برای اینکه حضرت سیدالشهدا با معنویت خودشان همه را جذب خودش میکند .برای اینکه امام حسین(ع) محور اعتقادات مردم است و مردم خصوصا جوانان برای امام حسین(ع) احترام ویژه ای قائل هستند.

صفری بیان داشت: جوانان به چشم محبت به امام حسین(ع)نگاه میکنند فلذا باید کاری کنیم تا جوانان ما و همه مردم به چشم معتقد به حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) نگاه کنند.؛ مساجد و هیئت های ما باید بتوانند جوانان ما را شیعه اعتقادی بار بیاورند نه شیعه سیاسی و محبتی، ؛چرا که میان این دو فرق بسیاری است.

وی گفت: شیعه محبتی امام را سپر بلای خودشان قرار می دهنددرحالی شیعه اعتقادی خودشان را سپر بلای امام و جامعه شیعه قرار میدهند و این کار باید در مساجد و هیئت های عزاداری انجام بگیرد؛ لذا می طلبد که مدیریتتان را بالا ببرید و هم عاطفه و مهربانی داشته باشید و هم جدیت؛

امام جمعه املش در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: که همه باید هماهنگی لازم را با نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات داشته باشند تا این وظیفه سنگین بسیار خوب و به نحوه احسنت و بایک نظم خاص شکل گیرد.

عکس و خبر: حسن اسلامی

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید