چای شما

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ در ۴:۴۴ ب.ظ , کد خبر:   16233
همایش ادبی «گیل شعر» در املش برگزار شد

همایش ادبی «گیل شعر» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بیش از پنجاه نفر از شعرای استان در املش برگزار شد.

 

 

 

به گزارش“صبح رانکوه”  فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، عصر چهارشنبه بهمن ۹۳ در این همایش اظهار کرد: شعرا، طلایه داران عرصه فرهنگی هستند و استان گیلان از جایگاه والای فرهنگی برخوردار است.

سید عباس موسوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی املش نیز در این همایش اذعان کرد: در روزگاری که خیلی از مردم شایدبه نوعی از فرهنگ خود فاصله گرفته اند برگزاری چنین همایش هاییمی تواند پیوند بین نسل جدید و قدیم و یا تعامل بین سنت و مدرنیته را بوجود آورد.

555

همایش ادبی «گیل شعر» به یمن برکت دهه مبارک فجر با حضورمدیرکل و معاون اداری و مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از شعرای استان و مسئولین و هنردوستان املشی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در این همایش، ۲۵ شاعر گیلکی سرا به ارائه اشعار خود با مضمون انقلاب اسلامی، اشعار فولکلور گیلکی و مضامین اجتماعی پرداختنداز برجسته ترین شاعران این همایش می توان شعرخوانی محمد تقی ابوالحسن پور، سید امیر فخر موسوی، رامین صابر،احمد ارض پیما، حسنی و عبدی خرسند را نام برد.

همچنین در خلال برگزاری همایش، نمایشگاه صنایع دستی کتاب، پخت نان سنتی، نمایشگاه اسناد تاریخی و عکس انقلابنیز دایر بوده است و در پایان برنامه نیز از تمام شعرایحاضر در برنامه با لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

66666

شی جالب این همایش پخت نان سنتی، به نمایش گذاشتن صنایع دستی گیلان و تصاویر اسناد تاریخی املش بود

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید