چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ در ۶:۲۰ ب.ظ , کد خبر:   75948

رئیس آموزش و پرورش املش در مراسم افتتاحیه فیلم رشد

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
 نمایش بیش از ۴۵ فیلم کوتاه و بلند و پویانمایی در چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در شهرستان املش

رئیس آموزش و پرورش املش گفت: ۴۵فیلم در قالبهای داستانی کوتاه و بلند مستند وپویانمایی درکانون معصومیه ومدارس سطح شهرستان املش وبخش رانکوه به نمایش گذاشته می شود

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ قاسم احمدپور  در افتتاحیه  چهل وهشتمین جشنواره فیلم رشد در کانون معصومیه؛ ضمن گرامی داشت یادوخاطره همه شهدای انقلاب اسلامی و تشکر ویژه از حضور پرشور وحماسه ساز آحاد مردم،مدیران ،معلمان ودانش آموزان در راهیپایی ۲۲ بهمن که با اجرای سرود همگانی جشن انقلاب را تکمیل کردند،افزود:این جشنواره ۵۵ سال قدمت داردو ۲۰دوره در استان تهران برگزار گردیدواز دوره بیستم به بعد در استانها و شهرستانها برگزارشد.

 

وی درادامه یکی از اهداف نظام تعلیم وتربیت را ایجاد تغییر و رفتارونگرش درخروجی آموزش وپرورش بین دانش آموزان فارغ التحصیل که می تواند موجب تحول در سطح جامعه شودعنوان کرد وگفت:یادگیری زمانی موثراست که تغییر رفتار ایجاد شود ویکی از روشهای تاثیرگذار در تغعیر دانش آموزان استفاده از هنر های نمایشی است.

 

احمدپور تصریح کرد: : تعلیم نمایش بیشتر از سخنرانی میتواند یاددهی و یادگیری را درذهن دانش آموز نهادینه نماید.

 

رئیس آموزش و پرورش املش اهداف جشنواره فیلم رشد را کمک به یادگیری و یاددهی در آموزش و پرورش ارزیابی کرد و افزود:طبق تحقیقات بعمل آمده ۷۵درصد یادگیری توسط چشم و ۱۲درصد از طریق گوش صورت میگیرد.

 

وی خطاب درخطاب به مدیران ومعلمان با بیان اینکه اگر حل مسایل با اجرای نمایش وفیلم همراه باشد یادگیری دانش آموزان سریعتر انجام میگیرد افزود:این عمل باعث ایجاد نشاط و شادابی دردانش آموزان خواهدشد.

احمد پور اضافه کرد: دانش آموزان و فرهنگیان عزیز از این فرصت استفاده نمایند و براساس ظرفیت ها و مهارت های خود دست به تولید محتوا بزنند.
احمدپور با اشاره به اینکه اکنون شیوه آموزش بصورت سنتی جوابگو نخواهد بود افزود: دولت محترم نیز دراین زمینه برنامه ریزی کرده است که اکثر مدارس کشور هوشمندسازی شوند.

رئیس‌ آموزش و پرورش املش درپایان خاطرنشان کرد:سال گذشته به همت آموزش و پرورش شهرستان املش وجناب آقای ترابی دبیر محترم جشنواره ،این شهرستان املش رتبه برتر جشنواره فیلم رشد در دهکده ساحلی بندرانزلی را کسب کردو مورد تجلیل قرار گرفت.

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید