چای شما
تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۴:۰۰ ب.ظ , کد خبر:   78457

عضو هیئت رئیسه مجلس:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای افزایش می‌یابد

اسدالله عباسی صبح امروز در جمع خبرنگاران از افزایش ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومانی نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای خبر داد و اظهار داشت:‌ در صورت اعمال این تغییرات،‌ قیمت خرید برگ سبز چای درجه دوم به حدود ۲ هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش می‌یابد.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، عضو هیئت رئیسه مجلس ایجاد حلقه‌ بین تولیدکننده و مصرف‌کننده چای داخلی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در سال‌های گذشته به علت نبود برنامه‌ریزی مناسب در حوزه بازرگانی چای، این صنعت با مشکلات و موانع عدیده‌ای برای فروش و عرضه محصولات خود روبه‌رو بود.

 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس سرازیر شدن چای خارجی در بازار را از جمله مشکلات فعالان صنعت چای داخلی در سال‌های گذشته خواند و تصریح کرد: با پیگیری‌های بسیار زیاد مجلس و تعامل خوب دولت در سال‌های اخیر، این مشکلات تا حدود بسیار زیادی برطرف شده است.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزایش ۲۱ درصدی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای در سال ۹۸ را ناچیز اعلام کرد و بیان کرد: با توجه به تورم بسیار شدید ایجاد شده در سطح جامعه، نرخ فعلی خرید تضمینی چای باز هم برای کشاورزان چایکار شمالی مقرون به صرفه نیست.

 

عباسی اقدام برخی از صاحبان کارخانجات چایسازی در افزایش نرخ خرید برگ سبز چای درجه یک را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: اگر سیاست‌های تشویقی و حمایتی در صنعت چای کشور اعمال نشود بدون شک بسیاری از فعالان این عرصه انگیزه و رغبت خود را برای تولید از دست می‌دهند.

 

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان گیلان و استانداری برای رسیدگی و تجدیدنظر دولت جهت تغییر در نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای تشکیل جلسه داده‌اند افزود: نامه‌ای از سوی شرکت‌کنندگان این جلسه برای وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه برای افزایش قیمت خرید تضمینی چای ارسال شد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس افزایش قیمت خرید چای داخلی را راهکاری مناسب برای حفظ و حمایت از فعالان این صنعت دانست و اظهار داشت: از دولت انتظار داریم سیاست تنظیم بازار در حوزه چای را به گونه‌ای اجرایی کند که در ازای حمایت از تولیدکنندگان، حقوق مصرف کنندگان نیز لحاظ شود.

 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه شهرستان رودسر قطب تولید فندق کشور نیز محسوب می‌شود عنوان کرد: نرخ بیمه باغات فندق به‌هیچ عنوان با شرایط اقتصادی کشاورزان و باغداران همخوانی ندارد به همین علت بسیاری از این افراد قادر به بیمه کردن باغات فندق خود نیستند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس لزوم تجدید نظر در نرخ بیمه باغات فندق و حمایت بیشتر جهاد کشاورزی از باغداران رودسری را خواستار شد و اظهار داشت: اگر وضعیت به همین شکل فعلی ادامه یابد بسیاری از باغداران، حرفه سنتی خود را کنار می‌گذارند و به شهرها مهاجرت می‌کنند.

 

وی جبران خسارت سرمازدگی باغات فندق شهرستان رودسر توسط جهاد کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و گفت: فعال‌سازی ایستگاه تحقیقات فندق و جبران خسارات سرمازدگی، از تکالیف جهاد کشاورزی است و از مسئولان این دستگاه انتظار داریم برای ایجاد تحول در صنعت تولید فندق، راهکارهای عملی اتخاذ کنند.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید