چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۷ در ۶:۴۸ ق.ظ , کد خبر:   74861

حجت الاسلام مظفری در مراسم دومین سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی در لنگرود ؛

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
نام هاشمی در قلب یکایک رزمندگان ثبت شده است

حجت الاسلام مظفری در مراسم دومین سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی  در لنگرود گفت: نام هاشمی در قلب یکایک رزمندگان ثبت شده است

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ مراسم دومین سالگرد ارتحال یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) و حضرت مقام معظم رهبری ،مجاهد نستوه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم در شهرستان لنگرود برگزار شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رضا مظفری،استاد حوزه و دانشگاه ضمن گرامی داشت یاد خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) ،با بیان اینکه در مراسم شکوهمند یادبود یکی از بزرگترین شخصیت های تاریخ اسلام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) قرار داریم خاطرنشان کرد:غبار زمان اگر فرو بنشیندشخصیت آن عالم مجاهد مظلوم بیشتر نمایان خواهد شد و ما هم اکنون در محاصره همین غباریم.کسانی غبار را بیشتر می کنند که می دانند هرگاه حق به حقیقت چیره شود دکه کاسبی از دین کساد خواهد شد لذا این قدر براین غبار می افزایند که چشم چشم را نبیند

 

وی افزود:در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نخبگان جامعه ،فارغ از احساسات پیشین به این اندیشه و براین فکر وپایه راه جدیدی را انتخاب کنندکه چهل سال را بدون تعصب و احساس ببینیم ونقد را بپذیریم و خود نیز ناقد باشیم.

مظفری  با بیان اینکه معمولا چهل سالگی سن بلوغ و پختگی است و سن نبوت پیامبر است پس می شود امید داشت که این چهل سالگی،چهل سالگی بلوغ باشد ،افزود: یکی از ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی همین نقد پذیری و حرکت زیبا بنفع مردم بود.

وی  اضافه کرد: حیث جایگاه علمی ورود او به سیاست، مانع شناخت جایگاه علمیش شد تا جایی که این اواخر بعضی دراجتهاد ایشان هم تردید می کردند برای این که این جایگاه دانسته شود ما استناد میکنیم به رای کسی که آنان معتقدندکلام او حجت است و او ولی فقیه ما است.

حجت الاسلام مظفری در ادامه گفت: اگر آنهایی که امروز بر هاشمی رفسنجانی می تازند و بر دانش و اندیشه او خرده می گیرند ولی فقیه را قبول دارند باید کلامش را حجت بدانند که از جمله این سخنان ،سخنی است که ایشان در سال ۶۹ فرموند:”امروز ریئس جمهوری ما از نظر من که سالیان متمادی است ایشان را می شناسم یک مجتهد قطعی است که از برکات خدا بر ماست، ما رئیس جمهوری داریم که از نظر درسهای حوزوی یک مجتهدو از لحاظ تفکرات اسلامی یک متفکر سطح بالا با سوابق فراوان است”.

مسوول حوزهددانشگاه همچنین به کتب تفسیر راهنما و کتاب فرهنگ قرآن آیت الله هاشمی اشاره داشت و اظهار داشت: این تفسیر راهنما را در زندان شروع کرده بودند.

حجت الاسلام مظفری از شجاعت بی نظیر ایشان در جنگ دفاع مقدس سخن گفت و افزود: هیچ کس بیش از هاشمی در جنگ نبودجانشین فرمانده کل قوا بود و در بسیاری از حوادث پر فراز و فرود دفاع مقدس نام هاشمی ثبت است.

وی درادامه همچنین از سخت ترین شکنجه های ایشان سخن گفت وافزود:ما دراین سالهای اخیر کسانی را منتقد هاشمی می بینیم که یک تازیانه برای انقلاب نخوردند و برگوش خود یک سیلی هم احساس نکردندآنها مدعی آن انقلاب شدند که هاشمی با صبرش آن نهال را به یاری مبارزان انقلاب رویانده بود.ولذا در این نوع شجاعت هم کم نظیر است .مظفری شجاعت دیگر وی را خطر قرار دادن آبروی خود برای دین عنوان کرد و افزود:هاشمی سکوتش برای خدا بود و از نظر تهمت کسی پس از انقلاب مانند وی هدف برای تهمت ها نشده است.

حجت الاسلام مظفری در پایان با تاکید براینکه ما باید مراقب باشیم در تله کسانی که میخواهندبه مردم ما و نظام ما صدمه بزنندگرفتار نشویم افزود: کسانی که انقلاب را درک کرده اند اینگونه بفکر جدایی نیستند ونخواهند بود.

عکس و خبر: ابوالفضل شکری

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید