چای شما
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ در ۹:۲۶ ب.ظ , کد خبر:   63996

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
مهار آتش سوزی جنگل خصیل دشت املش

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان املش گفت: آتش سوزی در مناطق جنگلی کوهستانی پایین تر از خصیل دشت املش مهار شد.

 

عبدالعلی رهنما در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت : پس از مشاهده و اطلاع به موقع رهگذران از وقوع حریق در منطقه جنگلی فیاب پایین تر از خرکال در مناطق جنگلی کوهستانی این شهرستان، دوازده نفر از کارکنان اداری و قرق بانان در قالب سه اکیپ به منطقه اعزام و پس از چهار ساعت تلاش بی وقفه ساعت پنج غروب امروز آتش به کلی مهار شد.

وی افزود: : علت احتمالی این واقعه ی ناگوار، روشن کردن آتش برای طبخ چای و یا پخت غذا اوسط دامداران منطقه پیش بینی می شود که پس از پایان کار از خاموش کردن آن خودداری کرده و با توجه به فصل برگ ریزان و وزش باد در این منطقه چهار هکتار از جنگل پوشیده از درختان راش به صورت سطحی در آتش سوخت.

رهنما تصریح کرد: در این واقعه حریق دو تن از قرق بانان این اداره در حین انجام وظیفه یکی دچار خفگی سطحی بر اثر استشمام دود ناشی از آتش سوزی شد و یکی قرق بان دیگر براثر سقوط بالاتنه ی یک درخت نیم سوخته بر روی کمرش دچار آسیب شدند و شامگاه امروز به بیمارستان نیکوکار املش منتقل و اولی مداوا و مرخص و دومی در حال مداوا و معاینات پزشکی است.

شهرستان املش بیست هزار هکتار جنگل دارد.

خبرنگار: سیامک پورجانی

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید