چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ در ۳:۳۹ ب.ظ , کد خبر:   76927

استاندار گیلان در بازدید از رانش زمین در روستای لیلیم شهرستان املش؛

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
مطالعات ژئوتکنیک تا یک ماه آینده انجام و به صورت علمی و فنی تصمیم‌گیری می شود

استاندار گیلان در بازدید از رانش زمین درروستای لیلیم شهرستان املش با اشاره به اینکه ۹ واحد مسکونی در حال حاضر براثر رانش زمین آسیب دیدند افزود:پیش بینی میشود که واحدهای مسکونی بیشتری براثر رانش آسیب ببینند و یا در معرض آسیب باشند و نیاز است که دراین راستا چاره اندیشی صورت گیرد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در روستای لیلیم شهرستان املش ضمن بازدید از وقوع رانش زمین در این منطقه از نزدیک اظهار داشت: اولین کاری که امروز تصمیم گیری شده اینست که مطالعات ژئوتکنیک دراین منطقه انجام شود که این رانش چه عمقی و چه وسعتی دارد،آیا راه کنترلی وجود دارد ویا اینکه واحدهایی که درمعرض رانش هستند لازم است که به محل دیگری جابجا شوند.

 

استاندار گیلان اضافه کرد:قرار شد در ظرف یک ماه مطالعات ژئوتکنیک انجام شود و به تبع آن تصمیم گیری می شود اگر نیاز به جابجایی است در محل مناسب و امن و برمبنای مطالعات جدید اقدامات لازم صورت گیرد .

 

وی به ارسال ۳ مرحله کمک‌های مردمی و دستگاه‌های اجرایی و امدادی به مناطق سیل‌زده اشاره کرد و افزود: در روزهای آتی نیز محموله چهارم کمک‌ها به این مناطق ارسال می‌شود.

 

استاندار گیلان به ارسال تجهیزاتی شامل هلی کوپتر، قایق و مواردی از این قبیل به استان گلستان اشاره کرد و گفت: بخشی از مأموریت در استان گلستان اتمام پیدا کرده و به مناطق غربی کشور اعزام شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز تعدادی از ماشین آلات راهسازی از جمله بیل مکانیکی به استان‌های گلستان و لرستان ارسال شده و به صورت تکمیلی نیز باتوجه به ابلاغ وزارت کشور مبنی بر نیاز در این مناطق برای تخلیه آب ارسال می‌شود.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید