چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

تاریخ انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۰ ب.ظ , کد خبر:   66669
مراسم شب شهادت امام موسی کاظم (ع)درمسجدشهدای املش + تصاویر

بمناسبت شب شهادت امام موسی کاظم .ع. به همت مرکزفرهنگی وقرآنی آستان مقدس امام زاده سیدابراهیم ومسجدشهدای املش و پایگاه مقاومت بسیج شهیدجباررمضانی مراسم بزرگداشتی درمسجدشهدای املش برگزارشد .

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین صفری امام جمعه شهرستان املش پیرامون شخصیت،سجایای اخلاقی و تربیت شاگردانی ممتاز درتراز علمای بزرگ عصر امامت آن حضرت بیاناتی را ایراد نمودند .

حجت الاسلام صفری دربخشی از سخنان خود گفتند : دردوران حکومت خلفای عباسی که عصر خفقان بود حضرت امام موسی کاظم علیه السلام بصورت پنهانی زندگی میکردند و درآن دوران هم شاگردانی را تربیت نمودند که از علمای بزرگ وبنام عصر امامت آن حضرت بشمارمی آمدند .

 

ایشان درزندان هم دست ازامامت خودنکشیده و با کوچکترین ارتباط با اطرافیان خودآنان رامجذوب شیعه می نمودند . وسعت امامت آن امام به حدی بوده که دردستگاه خلاف عباسیان هم افرادی تربیت یافته مکتب امام موسی کاظم .ع. بودند . هارون الرشید درسفری که به مدینه داشتند حضرت رااحضار نمودند وآن امام بزرگوار بامرکب و لباسی ساده به دارالخلافه رفتند به حدی که کارگزاران حکومت به احترام مقام والای امام به ایشان ابراز ارادت می نمودند کارگزارانی که دستشان به خون اهل بیت .ع. آلوده بود اما هیبت و عظمت امام آنان را وادار به تعظیم و احترام می نمود .

عکس و خبر: الیاس عبدالله پور

 

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید